سه سال زندان مجازات نزدن ماسک در قطر

Telegram
در قطر سنگین‌ترین مجازات در صورتی که مردم ماسک نزنند در نظر گرفته شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ای‌اف‌پی»، مسئولان بهداشتی و امنبتی قطر برای شهروندانی که در دوران شیوع کرونا از ماسک استفاده نکنند، سه سال زندان و ۵۵ هزار دلار جریمه در نظر گرفته‌اند که سنگین‌ترین مجازات در دنیاست.

در قطر که میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ است، تا امروز بیش از ۳۰ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ به ثبت رسیده است. این رقم با توجه به جمعیت ۲.۷۵ میلیون نفری قطر یکی از بیشترین آمارها در دنیا و حدود ۱.۱ درصد است. هر چند تعداد کشته‌های کرونا به نسبت مبتلایان بسیار کم و فقط ۱۵ نفر است.

خلیج فارس - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
ترامپ، طناب بازی در لبه جنگ خلیج فارس

مسئولان قطری برای کاهش روند ابتلا در این کشور زدن ماسک را در معابر و مکان‌های عمومی از مدت‌ها پیش اجباری کرده بودند اما از روز 17 ماه مه جریمه نزدن ماسک برای متخلفان هم اعمال می‌شود که سنگین‌ترین مجازات در دنیا در زمانه شیوع کروناست- سه سال زندان و ۵۵ هزار دلار جریمه نقدی که باعث می‌شود آمار نزدن ماسک به شدت کم شود.

هر چند رانندگان تنها در خودروهای خود از زدن ماسک معاف شده‌اند اما پلیس و نیروهای امنیتی به این گروه هم هشدار می‌دهند تا شامل جریمه سنگین نزدن ماسک نشوند. مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد و رستوران‌ها در ماه رمضان هم تعطیل اعلام شده‌اند تا میزان شیوع و گسترش ویروس کرونا در قطر بیش از پیش کاهش یابد.

انتظار می‌رود تدابیر امنیتی برای جلوگیری از تجمع مردم و افزایش مبتلایان بیشتر شود. با این حال، فعالیت کارگران و مهندسان در ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی همچنان ادامه دارد و این مکان‌ها را می‌توان آلوده‌ترین و خطرناک‌ترین مناطق قطر دانست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала