سازمان ملل هزینه مبارزه با پاندمی کووید-۱۹ را برآورد کرد

© Sputnik / Sergey Pyatakov /  مراجعه به بانک تصاویر دبیر کل سازمان آنتونیو گوترش
دبیر کل سازمان آنتونیو گوترش  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که هزینه مبارزه با پاندمی کووید-۱۹ می‌ تواند پنج برابر بیشتر از مبلغ ۷.۵ میلیارد یورویی که قرار است در چارچوب کنفرانس آنلاین بین ‌المللی اهداکنندگان تحت نظارت کمیته اروپا جمع‌آوری شود، باشد.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد امروز ۴ مارس اعلام داشت: من از کمک‌ های سخاوتمندانه ای که امروز اعلام شد استقبال می ‌کنم، نخست هدف ما جمع‌آوری ۷.۵ میلیارد یورو بود. این پول در واقع اولین پرداخت برای ساختن ابزارهای جدید با سرعت لازم، می ‌باشد.

سیریل رامپوزا رئیس جمهور جمهوری آفریقای جنوبی - اسپوتنیک ایران
رئیس جمهور آفریقای جنوبی خواستار لغو تحریم های غیرقانونی شد

به گفته گوترش، برای ارائه کمک به تمام دولت ‌ها تقریبا پنج برابر این مبلغ یعنی ۳۷.۵ میلیارد یورو نیاز است. بدین ترتیب دبیرکل سازمان ملل متحد از تمام شرکا خواست تا در جمع ‌آوری پول همکاری کنند.

وی افزود: من از اتحادیه اروپا و دولت ها بخاطر رهبری شان برای برگزاری این کنفرانس مهم اهداکنندگان، سپاسگزاری می‌ کنم. این همان رهبری است که امروز جهان به آن نیاز دارد.

پیش از این گزارش شده بود که شرکت کنندگان کنفرانس آنلاین بین ‌المللی اهداکنندگان که به ابتکار اتحادیه اروپا برگزار شد، در نخستین روز این کنفرانس ۷.۴ میلیارد یورو برای ساخت واکسن کرونا ویروس جمع‌ آوری کردند.

همچنان تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، در جریان این کنفرانس اعلام کرد که موفقیت در مبارزه با گسترش عفونت کرونا ویروس در جهان به سرعت ساخت داروها لازم نه بلکه به برابری در تقسیم این داروها در جهان بستگی دارد.

براساس آخرین آمار، در میان واکسن‌ های کاندید علیه کووید-۱۹ که توسط سازمان بهداشت جهانی آماده شده اند، ۸۳ دارو وجود دارند که از آن جمله ۷۷ عدد از آن در مرحله مطالعات پیش‌ بالینی قرار دارند و شش داروی دیگر تحت آزمایشات بالینی بالای انسان‌ها می‌ باشند. ۹ واکسن از روسیه نیز شامل این فهرست می ‌شوند.

در تاریخ ۳۱ دسامبر، مقامات چینی از شیوع نوع جدیدی از کرونا ویروس "کووید-۱۹" به سازمان جهانی بهداشت گزارش دادند.

در اوایل ماه مارس، سازمان جهانی بهداشت شیوع کرونا ویروس را یک بیماری همه‌ گیر جهانی اعلام کرد.

براساس آمار اداره بین‌المللی آمار Worldometer، تاکنون بیش از ۳.۶ میلیون مورد عفونت در سراسر جهان ثبت شده است که از این میزان، بیش از ۲۵۰ هزار بیمار جان باخته اند و بیش از ۱.۱ میلیون بیمار بهبود یافته اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала