پیش بینی احتمال کسری بودجه دولت ترامپ

© AP Photo / Evan Vucciپیش بینی احتمال کسری بودجه دولت ترامپ
پیش بینی احتمال کسری بودجه دولت ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
دفتر بودجه کنگره آمریکا از احتمال کسری بودجه 3.7 تریلیون دلاری دولت دونالد ترامپ خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر بودجه کنگره آمریکا (CBO) روز جمعه در گزارشی پیش‌بینی کرد که کسری بودجه دولت ترامپ در سال مالی جاری به 3.7 تریلیون دلار خواهد رسید که این میزان کسری بودجه در تاریخ آمریکا بی‌سابقه است.

پیش بینی رکورد بدهی دولتی در آمریکا - اسپوتنیک ایران
پیش بینی رکورد بدهی دولتی در آمریکا

بر اساس گزارش دفتر بودجه آمریکا، رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و مبالغ سرسام‌آوری که کاخ سفید با تصویب کنگره برای مقابله با این ویروس همه‌گیر و اثرات اقتصادی آن بر خانوارها و کسب‌ و کارهای آسیب‌دیده از این بحران در نظر گرفته است، منجر به یک کسری بودجه بی‌سابقه برای دولت آمریکا خواهد شد.

رکورد بیشترین کسری بودجه دولت آمریکا در یک سال مالی مربوط به اولین سال ریاست ‌جمهوری باراک اوباما (سال 2009) است که در آن زمان دولت آمریکا برای نجات اقتصاد این کشور که گرفتار رکود شدید بود، اقدام به اتخاذ سیاست‌های مالی انبساطی کرد و در نهایت این سیاست‌ها منجر به کسری بودجه 1.4 تریلیون دلاری برای دولت وقت آمریکا شد.

اگر پیش‌بینی کنگره درباره کسری بودجه دولت آمریکا در سال جاری محقق شود -که با توجه به شرایط موجود کاملاً محتمل است- دولت ترامپ با اختلاف بسیار زیادی رکود بیشترین کسری بودجه در یک سال مالی را از آن خود خواهد کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала