واکنش نماینده ایران به تهدیدات ترامپ

© Fotolia / ragsacواکنش نماینده ایران به تهدیدات ترامپ
واکنش نماینده ایران به تهدیدات ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگو و رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در پاسخ به تهدید رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: ایران ثابت کرده است که در معرض ارعاب و تهدید قرار نخواهد گرفت و از قلمرو خود مطابق با قوانین بین المللی در مقابله هرگونه تجاوز و تهدیدی دفاع خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا میریوسفی سخنگو و رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل به تهدیدات روز گذشته دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا در رابطه با قایق‌ های ایرانی واکنش نشان داد و تاکید داشت، که جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای دفاع از قلمرو خود کوتاهی نخواهد کرد.

​ترامپ روز گذشته در صفحه توییتری خود نوشت: به نیروی دریایی ایالات متحده دستور داده‌ ام به سمت هر یا همه قایق‌ های ایرانی که قصد مزاحمت برای کشتی‌ های ما را در دریا دارند، شلیک و آنها را نابود سازند. 

میریوسفی در مصاحبه با هفته‌ نامه "نیوزویک" در واکنش به تهدیدهای ترامپ اظهار داشت: ایران ثابت کرده است که در مقابل ارعاب و تهدیدات تسلیم نمی‌ شود و هیچ تردیدی برای دفاع از قلمرو خود در مقابل هرگونه و تمامی تجاوزات و مطابق با قوانین بین‌المللی ندارد.

​در پی بیانیه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در منطقه و متعاقباً اظهارات مقامات سیاسی و نظامی این کشور و ادعای ایجاد مزاحمت ۱۱ قایق سپاه در ۲۷ فروردین ۹۹ (۱۵ آوریل ۲۰۲۰) برای ناوهای آمریکایی در شمال خلیج فارس و عبور نزدیک و بسیار سریع آنها از مقابل دماغه و انتهای ناوها که درحال عملیات مشترک بودند! روابط عمومی نیروی دریایی سپاه اطلاعیه‌ ای منتشر کرد.

در این اطلاعیه، با هالیوودی خواندن روایت آمریکایی ها از این ماجرا، تاکید شده است: به آمریکایی‌ ها توصیه می‌ کنیم مقررات بین‌المللی و پروتکل‌های دریانوردی را در خلیج فارس و دریای عمان تمکین و از هرگونه ماجراجویی و روایت‌های جعلی و دروغ پرهیز کنند.

سخنگو و رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل همچنین سپس با زیر سؤال بردن اولویت‌های پنتاگون در شرایط فعلی شیوع کرونا که همه کشورهای جهان را درگیر کرده گفت: در بحبوحه همه‌ گیری کرونا ویروس در جهان و در زمانیکه تمامی توجهات جهان بر مبارزه با این تهدید جلب شده است، سؤال اینجاست که ارتش آمریکا در آبهای خلیج‌ فارس و در فاصله هفت هزار مایلی از سرزمین خود چه می‌ کند.

پیش از این، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز هشدار داد که هر جا آمریکایی‌ها حضور داشته‌ اند، ناامنی بوجود آمده و جایی نیست که وجود آمریکا باعث امنیت شده باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: ما بار‌ها به کشور‌های عربی اعلام کرده‌ایم که خلیج فارس دریایی بسته با ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع است و اگر اتفاقی برای ناو‌های سوخت هسته‌ ای بیفتد حداقل ۱۰ تا ۱۲ سال هیچ موجود زنده و آب پاکی در منطقه نخواهیم داشت و برای شما که از آب شیرین کن استفاده می‌ کنید، بسیار خطرناک خواهد بود و باید مراقب باشید، در حالی که ایران به علت وسعت، دارای منابع داخلی زیادی است. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала