اعلام قیمت مرغ و تخم مرغ در آستانه ماه رمضان

© Sputnik / Siavash Sobhgahi اعلام قیمت مرغ و تخم مرغ در آستانه ماه رمضان
اعلام قیمت مرغ و تخم مرغ در آستانه ماه رمضان - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی آخرین قیمت مرغ و تخم مرغ را در خرده فروشی‌ها اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مهدی یوسف‌خانی، رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه ابتدای هفته جاری با افزایش قیمت مرغ مواجه شدیم ولی از روز سه شنبه تا کنون قیمت مرغ کاهش یافته است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مرغ در کشتارگاه کیلویی ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان، قیمت توزیع شده در مغازه کیلویی ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت عرضه شده در خرده فروشی ها کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است. این در حالی است که در ۴۰ روز گذشته قیمت مرغ هنوز به نرخ مصوب یعنی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان نرسیده است.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اضافه کرد: عرضه مرغ بسیار زیاد است اما تقاضایی وجود ندارد و با وجود اینکه در آستانه ماه رمضان هستیم و پیش بینی می‌شد تقاضا بالاتر برود ولی این اتفاق نیفتاد و افزایش تقاضا نداشتیم.

وی همچنین به قیمت تخم مرغ نیز اشاره کرد و گفت:  قیمت هر شانه تخم مرغ ۲۰ هزار تومان و قیمت هر کیلو از آن ۱۰ هزار تومان است که نسبت به هفته قبل قیمت تخم مرغ با اندکی کاهش مواجه شده است.

براساس مشاهدات میدانی هر کیلو مرغ با قیمت حدود  ۱۲ هزارتومان و هر شانه تخم مرغ  با قیمت ۲۲ هزارتومان در خرده فروشی ها به فروش می‌رسد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала