ترکیه از نظر موارد ابتلا به کرونا از ایران جلو زد

CC0 / Pixabay / ترکیه از نظر موارد ابتلا به کرونا از ایران جلو زد
ترکیه از نظر موارد ابتلا به کرونا از ایران جلو زد - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ترکیه بالاترین موارد ابتلا به «کووید -19» در خاورمیانه به ثبت رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه اعلام نمود که موارد ابتلا به کرونا ویروس در ترکیه تا 82329 نفر افزایش یافته است. این تعداد بیش از تعداد موارد ابتلا در ایران است.

وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته، 121 نفر درگذشتند که بدین ترتیب تعداد کل فوتی‌ها به 1890 نفر افزایش یافته است. تعداد 1822 نفر تا کنون بهبود یافته‌اند.

وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که محدودیت های رفت و آمد بین 31 شهر برای 15 روز دیگر تمدید شده است.

گشایش بزرگترین کتابخانه جهان اسلام - اسپوتنیک ایران
گشایش بزرگترین کتابخانه جهان اسلام در آنکارا

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала