واکنش ایران نسبت به شرایط قرنطینه در کویت

Telegram
سفارت ایران در کویت، اطلاعیه‌ای در رابطه با وضعیت نابسامان قرنطینه در بحران کرونا صادر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت ایران در کویت، اطلاعیه‌ای در رابطه با وضعیت نابسامان قرنطینه در بحران کرونا صادر کرد.

در اطلاعیه سفارت ایران در کویت خطاب به ایرانیان مقیم در کویت آمده است:«با توجه به انتشار گسترده کلیپ یکی از هموطنان مقیم کویت  که به شرایط نابسامان قرنطینه معترض است نظر هموطنان عزیز مقیم کویت و همه عزیزان پیگیر را به  موارد ذیل  جلب می نماییم.

متعاقب ابتلای تعدادی از  مقیمین غیر ایرانی به کرونا در کویت، محل اقامت آنان که متاسفانه یک مجتمع مشترک مجردی غیر بهداشتی و شامل اتباع هندی، مصری، بنگالی، پاکستانی، ایرانی و غیره بوده است در راستای پروتکل وزارت بهداشت کویت مورد بررسی و از کلبه ساکنین آن مجتمع مسکونی در منطقه دسمان شرق تست کرونا گرفته شد. بنا بر اطلاعیه وزارت بهداشت کویت 38 نفر آنان مبتلا به کرونا در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفته  و 540 نقر دیگر بالاجبار از مجتمع مذکور خارج و ملزم به گذراندن قرنطینه 14 روزه در یک کمپ خارج شهر شده اند.

 -  بخش کنسولی سفارت به محض دریافت کلیپ،  تماس ها و پیگیری های خود را با بخش های ذیربط وزارت خارجه و بهداشت برقرار نمود. بنا به گفته مقامات مسئول کلیپ منتشره مربوط به ساعات اولیه قرنطینه بوده و شرکت تامین کننده مواد بهداشتی و غذایی مکلف به تامین نیازهای اماکن قرنطینه شده است.

کاهش قیمت نفت عراق و کویت پس از عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران
کاهش قیمت نفت عراق و کویت پس از عربستان سعودی

-  سفارت بر تامین مواد بهداشتی و غذایی هموطنان قرنطینه شده مصر است  و پیشنهاد اعزام نماینده سفارت به محل قرنطینه را به مقامات  مسئول ارائه داده و همچنان در حال پیگیری است.

-  با پیگیری های بعمل آمده و بر اساس آخرین اطلاع دریافتی مقرر شده است افراد قرنطینه شده(ایرانی و غیر ایرانی) به مکان مناسب تری نقل مکان نمایند.

-  با توجه به وضعیت حساس و شرایط اضطراری حاکم بر کویت که دوسوم جمعیت کشور را نیروهای خارجی تشکیل می دهند، جلوگیری از شیوع کرونا در بین هموطنان مقیم جزئی از وظایف قطعی نمایندگی بوده، در عین حال سفارت جمهوری اسلامی خود را موظف به پیگیری مطالبات هموطنان عزیز می داند و بار دیگر از هموطنان می خواهد صحت و سقم مطالب منتشره در فضای مجازی را از  طریق مراجع و منابع موثق راستی آزمایی کنند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران-کویت

شمار کل مبتلایان به کروناویروس در جهان به 1259799 نفر رسیده است که از این تعداد 68419 جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند و 259930 بهبود یافته‌اند.

شمار مبتلایان در آمریکا از 321 هزار تن گذشته و بیش از 9هزار تن نیز تا کنون جان باخته اند. در انگلیس 47806 نفر به این بیماری مبتلا هستند. وزارت بهداشت انگلیس روز 5 آوریل، اعلام کرد شمار کل قربانیان بیماری «کووید-19» در این کشور به 4934 نفر رسیده است.

در روسیه نیز آمارها حاکی از افزایش تعداد مبتلایان است. تعداد مبتلایان به کرونا 5389 اعلام شده است که 45 نفر نیز تا کنون جان خود را بر اثر ابتلا به «کووید – 19» از دست داده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала