نوری در تاریکی کرونا

Telegram
ترامپ در باره روزهای پساکرونا تعریف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دست به اعتراف زد و گفت که «در آخر تونل کرونایی» نوری می بیند.

رئیس جمهور آمریکا ابراز امیدواری نمود که در آینده نزدیک می توان به عملیاتی افتخار کرد که برای مقابله با کروناویروس به انجام رسیدند. وی همچنین اطلاعات مربوط به کاهش موارد مرگ بر اثر ابتلا به «کووید -19» در نیویورک را علامت خوبی دانست.

هم‌اکنون 335000 نفر در آمریکا به کروناویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد 9500 نفر درگذشتند و بیش از 17000 نفر بهبود یافته‌اند.

شمار کل مبتلایان به کروناویروس در جهان بیش از 1259799 نفر اعلام شده است که از این تعداد بیش از 68419 جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند و 259930 بهبود یافته‌اند.

آلمان: آمریکا دزدی دریایی از ما کرده - اسپوتنیک ایران
آلمان: آمریکا دزدی دریایی از ما کرده

در انگلیس 47806 نفر به این بیماری مبتلا هستند. وزارت بهداشت انگلیس روز 5 آوریل، اعلام کرد شمار کل قربانیان بیماری «کووید-19» در این کشور به 4934 نفر رسیده است.

هم اکنون در روسیه 6343 نفر از جمله 30 کودک مبتلا به بیماری «کووید-19» به ثبت رسیده است. از این تعداد 406 نفر بهبود یافته‌اند و 47 نفر درگذشتند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала