فروکش بحران سیل در ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / فروکش بحران سیل در ایران
فروکش بحران سیل در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
علی بختیاری: بحران سیل در حال حاضر در ایران وجود ندارد و باید در جهت جبران خسارت‌ های صورت‌ گرفته گامی برداشته شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، علی بختیاری سخنگوی سازمان مدیریت بحران ایران اظهار داشت: تقریبا ۹ استان ایران از چند روز گذشته درگیر بارش باران و وقوع سیلاب بودند که در استانهای شمال و شمال‌ شرقی کشور مشکل خاصی نداشتیم و لایروبی انجام شده بود و مسیل‌ ها باز بود و با اطلاع‌ رسانی‌های به موقع، تعداد تلفات و خسارت‌ ها نیز به حداقل رسید.

تیم های واکنش سریع برای مراقبت از سیل زدگان وارد شدند - اسپوتنیک ایران
تیم های واکنش سریع برای مراقبت از سیل زدگان وارد شدند

وی بیان داشت: از فردا جمع‌ بندی خسارات صورت گرفته به واحدهای مسکونی، دامداری‌ها و باغات کشاورزی انجام می‌شود و نسبت به تأمین نیازهای استان‌ های سیل‌ زده اقدام خواهد شد.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت:‌در استان‌های جنوبی کشور نیز مانند بوشهر و هرمزگان مشکل خاصی نداریم و روستای جاسک و بشاگرد نیز که ارتباط‌شان قطع شده بود و امکان اعزام ماشین‌آلات سنگین نبود، در حال حاضر نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام شده است.

وی گفت:‌ در استان کرمان مشکلات بیشتری داشتیم. در روستای جازموریان و چند روستای دیگر قطع برق گزارش شده بود که تا دیروز نسبت به وصل برق تعدادی از روستاها اقدام شد و در حال حاضر از ۱۵۷ روستا بیش از یک صد روستا برق‌ شان وصل شده است. در روستای زهکلوت هم که راه‌ های اصلی آن بسته شده بود، در حال حاضر مشکل راه نداریم و تردد انجام می‌ شود. 

بختیاری تأکید کرد: بحران سیل در حال حاضر در کشور نداریم و باید در جهت جبران خسارت‌ های صورت‌ گرفته اقدام شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала