نشانه های دیگر ابتلا به کرونا چیستند؟

© Sputnik / Ramil Sitdikov /  مراجعه به بانک تصاویر نشانه های دیگر ابتلا به کرونا چیست؟
نشانه های دیگر ابتلا به کرونا چیست؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
چندین علامت و نشانه جدید در مبتلایان به کرونا ویروس شناسایی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، انجمن تخصصی گوش، حلق و بینی انگلیس با بررسی بیماران کرونایی چندین علامت جدید را در آنها شناسایی کردند که شامل از دست دادن اشتها و اخلال در حس بویایی می باشد.

خطرات استفاده از ماسک فیلتر دار - اسپوتنیک ایران
خطرات استفاده از ماسک فیلتر دار

در بیانیه‌ای که از سوی این انجمن منتشر شده آمده است: شواهد ابتلا به کرونا در دیگر کشورها نشان می‌دهد که این ویروس از طریق چشم، بینی و حلق وارد بدن انسان می‌شود. ما همچنین علائم جدیدی را شناسایی کرده‌ایم اگر کسی علائم معمول ( تب بالا و سرفه مداوم) را از خود بروز نداده اما اشتها و حس بویایی را از دست دهد باید خود را قرنطینه کند تا مانع شیوع کرونا شود. افرادی که فقط دچار تب بالا و یا سرفه مداوم هستند باید خود را قرطینه کنند. 

پروفسور نیرمال کومار، فوق تخصص گوش، حلق و بینی در انگلیس می‌گوید؛ بینی اصلی ترین محل ورود ویروس کرونا به داخل بدن است. وی افزود: در بسیاری از بیماران جوان، علائم مشخصی مانند تب بالا و سرفه از خود بروز نداده اما اشتها و حس بویایی خود را از دست می‌دهند. این مساله نشان می‌دهد که ویروس از طریق بینی وارد بدن آنها شده است. او بر همین اساس از دولت انگلیس خواست تا لباس‌های محافظه یکسره را در اختیار پزشکان و پرستارانی قرار دهد که در مراحل اولیه آزمایش کرونا با بیماران در تماس هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала