ابتلای دختر 2 ساله قزاقی به کرونا ویروس

© Sputnik / Olga Golovko /  مراجعه به بانک تصاویر قزاقستان
 قزاقستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد مبتلایان به ویروس «کووید-19» در قزاقستان به 13 نفر افزایش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به کنفرانس کوتاه مدت مطبوعاتی آن لاین سخنگوی رسمی وزارت بهداشت قزاقستان، تعداد مبتلایان به ویروس «کووید-19» در قزاقستان به 13 نفر افزایش یافته است.

دختر 2 ساله‌ای که به این ویروس مبتلا شده است از آلمان و از طریق مینسک به آلما- آتا برگشته بود. این کودک در بیمارستان بیماری‌های عفونی شهر بستری شده است. دو بیمار جدید دیگر که مردان بزرگسالی هستند از مسکو وارد کشور شده بودند.

در قزاقستان ‌ بر اساس دستور قاسم جومارت توقایف، در این کشور حالت اضطراری اعلام شده و  ورود به قزاقستان و خروج از این کشور برای همه افراد بجز دیپلماتها و افراد مدعو دولت محدود می شود. بر اساس این دستور همچنین قرنطینه سراسری در کشور قزاقستان اعلام می شود. دو تن از افراد آلوده به کرونا در قزاقستان نیز به کشورهای ایتالیا و آلمان سفر داشته‌اند. حالت اضطراری قرار است تا روز 15 آوریل ادامه داشته باشد. در همین حال این کشور برگزاری مجمع اقتصادی آستانه را نیز به علت شیوع کرونا لغو کرده است.

ممنوعیت ورود اتباع ایران، کره جنوبی و چین به قزاقستان - اسپوتنیک ایران
ممنوعیت ورود اتباع ایران، کره جنوبی و چین به قزاقستان

از تعداد 13 903 بیمار جدید در جهان، حدود 29 نفر در چین به ثبت رسیده است و کل مبتلایان به ویروس « کووید-19» در سراسر جهان تا این لحظه 167 511 نفر اعلام شده است.

در خارج از چین طی 24 ساعت گذشته، 848 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس درگذشتند و شمار کل فوتی ها در جهان 6606 نفر اعلام شده است که 3388 نفر آنها در خارج از جین بودند.

در جهان بیش از 160 هزار نفر در 151 کشور مبتلا به این ویروس شده اند، اکثر آنها بهبود یافته اند و بیش از 6 هزار نفر جان خود را از دست دادند. مطابق با آخرین آمار مقامات ایران، 853 نفر در ایران از این بیماری درگذشتند و تعداد مبتلایان به این ویروس در ایران به 15 هزار نفر نزدیک می شود.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала