تا چند ساعت قبل از پرواز می توان بلیت هواپیما را در ایران پس داد؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / فرودگاه مهرآباد
فرودگاه مهرآباد - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ایران اعلام شد مسافرانی که ‌تا ۱۲ساعت قبل از پرواز بلیت هواپیما را لغو کنند جریمه نمی‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران گفت: مسافرانی که قصد لغو کردن سفر خود را دارند، باید ۲۴ تا ۱۲ ساعت قبل از پرواز اقدام به لغو بلیت کنند تا مشمول جریمه نشوند و اگر پس از پرواز برای لغو بلیت اقدام کنند، مشمول جریمه می‌شوند.

رضا جعفرزاده ، اظهار داشت: پس از اعلام سازمان هواپیمایی کشوری و توصیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر کاهش سفرها و پرهیز مردم از سفر، سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی و مراکز فروش بلیت هواپیما ابلاغ کرد تا امکان لغو بلیت بدون جریمه برای مسافران حمل و نقل هوایی فراهم باشد.

وی بیان کرد: برخی از مسافرانی که قصد کنسل کردن سفر خود را داشتند، پیش از انجام پرواز، نسبت به کنسلی بلیت و دریافت کامل پول خود اقدام کرده‌اند، اما برخی از مسافران که  قصد کنسل کردن پرواز خود را دارند، با این نگاه که امکان کنسلی بلیت پس از انجام پرواز هم وجود دارد، برای کنسلی بلیت اقدام نمی‌کنند و این مورد طبق قانون مشمول جریمه می‌شود، زیرا در زمره مسافرانی قرار می‌گیرند که مشمول «قوانین مانده از پرواز» هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: لازم است مسافران حداکثر 24 تا 12 ساعت قبل از زمان پرواز اقدام به کنسلی پرواز کنند و اینکه پس از پرواز بخواهند بلیت خود را کنسل کنند، مشمول جریمه خواهند شد‌.

بنابر‌این گزارش، پیش از این طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی و ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، مسافرانی که قصد لغو کردن سفر خود را به علت شیوع بیماری کرونا دارند، می‌توانند بدون جریمه نسبت به لغو بلیت خود اقدام کنند، این در حالی است که مسافران باید حتما 24 تا 12 ساعت قبل از پرواز نسبت به این کار اقدام کنند.

آخرین آمار کرونا در ایران: ۲۳۴۶ابتلا و ۶۴ فوتی جدید  - اسپوتنیک ایران
ادامه تعطیلی تمام مراکز فرهنگی و هنری در ایران

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ‌بیان کرد: در حال حاضر نرخ بلیت هواپیما پایین‌تر از کف جدول قیمتی در برخی شرایط ارائه می‌شود.

جعفرزاده اظهار داشت: ‌طبیعی است که به دلیل کاهش تقاضای سفر و شیوع بیماری کرونا، تقاضای سفر با حمل و نقل هوایی کاهش یابد، البته شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌های کشور تلاش کرده‌اند طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به ضدعفونی و محلول‌پاشی در نقاط مختلف فرودگاه‌ها و هواپیما‌ها اقدام کنند.

امروز رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌ اند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала