کاهش دارایی ۸۳ میلیارد دلاری ۱۰ ثروتمند جهان

© AFP 2022 / Emmanuel Dunandجف بزوس
جف بزوس - اسپوتنیک ایران
Telegram
بحران مالی ایجاد شده به خاطر شیوع ویروس کرونا و سقوط بازارهای سهام باعث شد که ۱۰ فرد ثروتمند جهان به طور کل ۸۳.۴ میلیارد دلار از دارایی خود را از دست بدهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از یورونیوز، در هفته گذشته شاخص سهام شانگهای ۵.۲ درصد، شاخص یورواستاکس ۵۰ حدود ۱۲.۴ درصد و شاخص داوجونز در آمریکا ۱۲.۴ درصد سقوط داشتند.

این بزرگترین سقوط بازار سهام از زمان بحران مالی در سال ۲۰۰۸ است. شاخص داوجونز آمریکا با از دست دادن ۱۲۰۰ واحد در یک روز بیشترین کاهش سهام در یک روز در تاریخ را تجربه کرده است.

جف بزوس، بنیان‌گذار و مدیر آمازون،  ۱۴.۱ میلیارد دلار از دست داد و در صدر فهرست ثروتمندان مالباخته قرار گرفت. ثروت فعلی وی به ۱۱۳.۶ میلیارد دلار کاهش یافته است.

ثروت وارن بافت، مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی، نیز با ۹.۸ میلیارد دلار کاهش به ۸۰.۳ میلیارد دلار رسید.

تدرس ادهانوم - اسپوتنیک ایران
آخرین ارزیابی سازمان بهداشت جهانی از آمار ویروس کرونا

در بین افرادی که در هفته گذشته ضرر و زیان دیده اند، ایلان ماسک، مدیر شرکت خودروسازی تسلا است. ثروت وی در نتیجه اختلال در بازارهای سهام با ۸.۹ میلیارد دلار کاهش به ۳۴.۷ میلیارد دلار رسیده است. 

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت در هفته گذشته  ۶.۶ میلیارد دلار  از دست داده است. با این حال وی همچنان مقام دومین فرد ثروتمند جهان را در اختیار دارد.

مارک زاکربرگ مالک فیسبوک با ۸.۵ میلیارد دلار، سرگئی برین موسس گوگل با ۷ میلیارد دلار، لری الیسون بنیانگذار اوراکل با ۷.۷ میلیارد دلار و برنار آرنو مدیرعامل شرکت کریستین دیور با ۷.۴ میلیارد دلار در لیست ۱۰ نفر ثروتمند عمده جهان قرار دارند که متحمل ضرر شده‌اند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала