سه روزنامه نگار بازداشتی اسپوتنیک ترکیه پس از ارائه اظهارات آزاد شدند

© Sputnik / Aleksander Kryazhev /  مراجعه به بانک تصاویر سه روزنامه نگار بازداشتی اسپوتنیک ترکیه آزاد شدند
سه روزنامه نگار بازداشتی اسپوتنیک ترکیه آزاد شدند  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس نمایندگی اسپوتنیک در آنکارا: تصمیم گرفته شده تا هر سه روزنامه نگار بازداشت شده اسپوتنیک در آنکارا آزاد شوند.

به گزارش اسپوتنیک، یلنا کوچتکووا رئیس نمایندگی اسپوتنیک در آنکارا اعلام کرد: تصمیم گرفته شده تا هر سه روزنامه نگار بازداشت شده اسپوتنیک در آنکارا آزاد شوند.

روزنامه نگاران اسپوتنیک برای بازجویی به کاخ دادگستری آنکارا منتقل شده بودند. بازداشت شدگان از طریق تماس تلفنی با نزدیکانشان از آزادی خبر دادند. انتظار می رود تا دقایقی دیگر خبرنگاران، ساختمان دادگستری را ترک کنند. سردبیر ارشد اسپوتنیک ترکیه همچنان در بازداشت است. 

دادستان استانبول دستور بازرسی از اسپوتنیک ترکیه را داد+ویدیو - اسپوتنیک ایران
دادستان استانبول دستور بازرسی از اسپوتنیک ترکیه را داد

پیشتر خبرگزاری اسپوتنیک در ترکیه گزارش داد: "ماموران پلیس امروز حدود ساعت ۱۳:۲۰ دقیقه وارد دفتر خبرگزاری اسپوتنیک در استانبول شدند و درخواست ملاقات با نمایندگان این خبرگزاری را داشتند. در آن زمان فقط کارکنان وظیفه در دفتر حضور داشتند. پلیس اعلام کرد تا زمانی که با نمایندگان ملاقات نکند این خبرگزاری را ترک نخواهد کرد."

وزارت خارجه روسیه از مقامات ترکیه خواسته است كه در این شرایط مداخله كنند و امنیت روزنامه نگاران را تضمین كنند و به روشن شدن همه شرایط این حادثه كمك كنند. نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا در آزادی رسانه ها حمله به روزنامه نگاران و تهدیدات علیه آنها را محکوم کرد.

در اطلاعیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: مسکو از مقامات ترکیه خواست که در حادثه حمله به کارکنان اسپوتنیک در ترکیه رسیدگی نموده و امنیت رسانه های روسی را تضمین نمایند.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، گروهی از افراد به خانه ی کارکنان اسپوتنیک ترکیه که شهروند این کشور هستند، یورش برده و شعارهای تهدید آمیز سر دادند. آنها خبرنگاران را به خشونت های فیزیکی تهدید کردند و از آنها خواستند که فعالیت حرفه ای خود را خاتمه دهند. بر اساس اطلاعات وزارت خارجه از دیروز کارکنان اسپوتنیک در دفاتر پلیس ترکیه هستند. شرایط پیچیده تر شده است برای آنکه نمی توان با آنها ارتباط برقرار کرد.

در این اطلاعیه آمده است: از مقامات ترکیه می خواهیم که در این شرایط مداخله نموده و امنیت نمایندگان رسانه روسی را فراهم کرده و در روشن شدن اوضاع کمک نمایند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала