تهران نامه ای به سازمان انرژی اتمی فرستاد

© Photo / Sarajevo-x/Public domainرسانه: قدرت‌های غربی در جلسه شورای حکام علیه ایران قطعنامه صادر نخواهند کرد
رسانه: قدرت‌های غربی در جلسه شورای حکام علیه ایران قطعنامه صادر نخواهند کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
تهران نامه ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارسال کرد و اطلاعات مربوط به شروع فعالیت در این تاسیسات در فوردو را ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، طرف ایرانی با ارسال نامه ای به آژانس انرژی هسته ای اطلاعاتی مبنی بر آغاز پر شدن سانتریفیوژها در تأسیسات فوردو را از 6 نوامبر اعلام کرد.

این مطلب روز سه شنبه توسط کاظم غریب آبادی نماینده دائم ایران در سازمان انرژی اتمی در وین، بیان شد.

مرگ بالینی برجام - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
مرگ بالینی برجام

آینده توافق هسته ای ایران پس از آنکه ایالات متحده به طور یک جانبه از برنامه جامع اقدام مشترک برنامه هسته ای ایران در تاریخ 8 مه 2018 خارج شد و واشنگتن تحریم هایی را علیه تهران در زمینه صادرات نفت وضع کرد، زیر سؤال رفت. در ماه مه سال 2019، ایران مرحله اول کاهش بخشی از تعهدات توافق هسته ای خود (تعلیق 60 روزه فروش اورانیوم غنی شده) را اعلام کرد. در ماه ژوئیه، تهران در مرحله دوم کاهش تعهدات خود اعلام کرد که اورانیوم را بیش از 3.67٪ غنی می کند  و قول داد اگر سایر طرف های توافق، به تعهداتشان  پایبند نباشند، هر 60 روز  تعهدات خود را کاهش دهد.

در تاریخ 6 سپتامبر، ایران اعلام کرد که در مرحله سوم کاهش تعهدات خود در توافق هسته ای آغاز کرده و محدودیت های فعالیت های تحقیقاتی را برداشته است. در تاریخ 8 سپتامبر، آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش داد که مقامات ایرانی از آغاز تحقیقات و توسعه سانتریفیوژهای جدید به خبر داده اند. چند وقت پیش، تهران اعلام کرد اقداماتی را در دست تدوین دارد  که مرحله چهارم کاهش تعهدات خود را به انجام برساند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала