نابینایی به خاطر خیره شدن به تلفن همراه

© Depositphotos.com / Leungchopanنابینایی به خاطر خیره شدن به تلفن همراه
نابینایی به خاطر خیره شدن به تلفن همراه  - اسپوتنیک ایران
Telegram
تحقیقات جدید نشان می دهد که خیره شدن به تلفن همراه در تاریخی ، لخته شدن خود در چشم و در پی آن نابینایی را برای فرد به همراه دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، تحقیقات جدید پزشکان نشان می دهد که خیره شدن به تلفن همراه در تاریکی باعث لخته شدن خون در چشم می‌شود؛ در صورت عدم درمان در اسرع وقت، منجر به کاهش شدید بینایی و نابینایی خواهد شد.

نشریه "the sun" در یک گزارش اطلاع داد که مردی در چین به علت خیره شدن به تلفن همراه خود در تاریکی دچار نابینایی موقت شده است. "وانگ" که در شمال غرب چین زندگی می‌کند، به خاطر کار کردن با تلفن هوشمند خود به مدت طولانی در تاریکی، بینایی خود را از دست داد.

 وانگ به پزشکان مراجعه کرد و آنها متوجه انسداد شریان شبکیه مرکزی چشم وی شدند. این عارضه "سکته چشمی" نامیده می شود و این وضعیت در اثر انسداد شریان‌هایی که اکسیژن را به شبکیه حمل می‌کنند ایجاد می‌شود که سیگنال‌هایی را به مغز می‌فرستد.

پزشک وانگ، "لی تائو" اطلاع داد که نابینایی موقت وانگ ناشی از استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی است که می‌تواند منجر به فشار بیش از حد در بینایی شود.

دکتر تائو با مطالعه بر روی حدود 20 جوان مبتلا به این بیماری اعلام کرد: «انسداد شریان‌ها در شبکیه چشم به طور ناگهانی، جدی است و منجر به نابینایی می‌شود؛ ما معمولاً آن را "سکته چشمی" می‌نامیم.»

در عین حال برخی از پزشکان درباره علت نابینایی موقت وانگ تردید دارند، چرا که آنها معتقدند سکته چشمی بیشتر در افراد مسن که دارای سابقه بیماری قلبی می‌باشند رخ می‌دهد؛ بر همین اساس آنان معتقدند وانگ"میگرن چشمی" گرفته است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала