واکنش آنکارا به اقدامات جدید آمریکاییان علیه ترکیه

© AP Photo / Burhan Ozbiliciترکیه: سازگاری اس ـ 400 با اف ـ 35 مطالعه شود + فیلم
ترکیه: سازگاری اس ـ 400 با اف ـ 35 مطالعه شود + فیلم  - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه ترکیه به دو قطعنامه ضد ترکیه‌ای مجلس نمایندگان کنگره آمریکا به سرعت واکنش نشان داد و آنها را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم،‌ وزارت امور خارجه ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد قعطنامه‌هایی که به تصویب رسیده برای مصرف داخلی بوده و هیچگونه پایه قانونی یا تاریخی ندارند.

آنکارا در بیانیه خود به مناسبت تصویب قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا درباره نسل‌کشی ارامنه اعلام کرد که این قطعنامه هیچگونه الزام قانونی نداشته و گام سیاسی بی معنی بوده و تنها در راستای خواسته لابی ارمنی‌ها و گروه‌های ضد ترکیه‌ای است.

ترکیه در بیانیه دیگری پیش نویس قانون مجلس نمایندگان آمریکا درباره  اعمال تحریم علیه مقامات این کشور به دلیل حمله به شمال سوریه را رد کرد.

در این بیانیه نیز آمده است که پیش نویس قانونی که مقامات ارشد و نیروهای نظامی ترکیه را هدف قرار داده در تضاد با روح ائتلاف ناتو بوده و با توافقی که ترکیه و آمریکا درباره سوریه در تاریخ 17 اکتبر به آن دست یافتند تناقض دارد.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد چهارشنبه در رای‌گیری قتل عام ارامنه از سوی دولت عثمانی در سال 1915 را به رسمیت شناخت.

از سوی دیگر مجلس نمایندگان آمریکا همچنین با اکثریت آرا به قانونی رای داد که طی آن با اعمال تحریم‌ علیه ترکیه به دلیل حمله به شمال سوریه موافقت کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала