لاریجانی خواستار مقابله کشورهای بزرگ با آمریکا شد

© AFP 2022 / Atta Kenareلاریجانی خواستار مقابله کشورهای بزرگ با آمریکا شد
لاریجانی خواستار مقابله کشورهای بزرگ با آمریکا شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس مجلس ایران از کشورهای بزرگ خواست به آمریکا اجازه زورگویی را ندهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به آثار سوء رفتار آمریکا در عرصه بین المللی گفت: از کشورهای بزرگ انتظار داریم نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌تفاوت نباشند چرا که اگر آمریکایی‌ها به زورگویی عادت کنند، به زودی به شما نیز زور می‌گویند.

لاریجانی: آمریکا دچار توهم و تناقض گویی شده است - اسپوتنیک ایران
لاریجانی: آمریکا دچار توهم و تناقض گویی شده است

«علی لاریجانی» روز شنبه در دیدار گدام دارمندرا سفیر هندوستان در تهران روابط ایران و هندوستان را مرتبط با ریشه‌های مشترک دو کشور دانست و اظهار داشت: هندوستان کشور بزرگی است و ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه روابط میان دو کشور وجود دارد که باید از این فضا استفاده شود.

وی عنوان کرد: برخی کشورها نمی‌خواهند روابط دوستانه اقتصادی میان دو کشور توسعه یابد، عنوان کرد: ایران و هندوستان نباید به این کشورها اجازه موفقیت دهند و باید در جهت توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور تلاش کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در ادامه اظهار داشت: روابط آمریکا آثار سوئی در شرایط بین‌المللی داشته و آمریکایی‌ها قواعد متعارف را برهم زده اند، لذا در حال حاضر کشورهای بزرگ باید مسئولیت خود را شناخته و به آن عمل کنند.

لاریجانی ادامه داد: در این شرایط از کشورهای کوچک که تاب تحمل تحریم‌های قدرت‌های بزرگ را ندارند انتظاری نداریم اما از کشورهای بزرگ انتظار داریم نسبت به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌تفاوت نباشند چرا که اگر آمریکایی‌ها به زورگویی عادت کنند، به زودی به شما نیز زور میگویند.

وی تأکید کرد: ایران و هند می توانند در حوزه انرژی و تکنولوژی جدید و ایجاد امنیت و ثبات در منطقه مکمل یکدیگر باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران خاطرنشان کرد: بالاخره جمهوری اسلامی از تحریم عبور می‌کند و شرایط سخت به پایان می‌رسد لذا افق روشنی پیش روی ما قرار دارد و در این میان، اولویت نگاه جمهوری اسلامی در حوزه دیپلماسی همواره با شرق است.

گدام دارمندرا سفیر هندوستان در تهران نیز در این دیدار با اشاره به تأکید کشورش بر تحکیم روابط با ایران، گفت: دیدارهای متعددی میان مقامات دو کشور در سطوح عالی برگزار می شود که بیانگر پیشرفت تدریجی روابط است و هندوستان نیز طی این دیدارها علت تأخیر در اجرای برخی پروژه‌ها را توضیح داده است.

سفیر هندوستان در تهران در پایان با بیان اینکه روند گفت و گوها میان هند و ایران باید ادامه پیدا کند تا وحدت افزایش یابد، اظهار داشت: اکنون که انتخابات پارلمان هندوستان برگزار و رئیس مجلس انتخاب شده است، از شما دعوت می‌کنیم به دهلی سفر کنید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала