توضیحات پمپئو در مورد عمل نکردن پاتریوت در عربستان

© Sputnik / Vitaly Podvitski توضیحات پمپئو در مورد عمل نکردن پاتریوت در عرببستان
توضیحات پمپئو در مورد عمل نکردن پاتریوت در عرببستان - اسپوتنیک ایران
اشتراک
وزیر امور خارجه آمریكا توضیحاتی در خصوص دلایل درست عمل نکردن سیستم های پدافند هوایی عربستان و سامانه پاتریوت در هنگام حمله به تاسیسات نفتی عربستان ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: گاهی سیستم های پدافند هوایی در سرتاسر جهان نتیجه نتیجه متناقضی را نشان می دهند، حتی بهترین سامانه ها نیز همیشه اهداف را رهگیری نمی کنند.

وی تأكید كرد: ما تلاش خواهیم كرد تا چنین حملات دیگر با موفقیت انجام نشوند.

پمپئو گفت: ایالات متحده پیش از این هرگز با موردی همانند حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی و با این مقیاس روبرو نشده بود. وی ضمن اینکه حمله به این تاسیسات را یک اقدام جنگی خواند، در عین حال نحوه واکنش واشنگتن به این موضوع را مشخص نکرد.

شایان ذکر است، در تاریخ 14 سپتامبر 2019، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. اما "ائتلاف عربی" در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع ایران و دیگر مقامات این موضوع را اکیدا رد کرده است. براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی ترین وقفه در تأمین نفت در تاریخ منجر شده است، حتی خسارات خمله به آرامکو، بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای 1978-1979 و تحریم نفت پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های 1973-1974 خواهد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала