هدف گیری موشک های سپاه به سمت دو پایگاه و یک شناور آمریکایی در منطقه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران
امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده نیروی هوافضای سپاه بیان داشت : دو پایگاه آمریکایی در قطر و امارات و یک ناو آمریکایی در دریای عمان توسط موشک های سپاه پس از نابودی پهپاد آمریکایی، هدف گیری شده بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار امیرعلی حاجی‌زاده درخصوص نابودی پهپاد MQ-4 آمریکایی بیان داشت: ما در این عملیات می‌توانستیم علاوه بر زدن پهپاد آمریکایی که تنها چند کیلومتر وارد فضای آسمان کشورمان شده بود، هواپیمای باسرنشین آنها یعنی P8 را هم که 35 نفر سرنشین داشت مورد اصابت قرار دهیم ولی این کار را نکردیم و دلیل تقدیر ترامپ هم همین بود.

حاجی‌زاده خاطر نشان کرد: ما حتی درخصوص تجاوز به یک متر از فضای آسمان کشورمان هم حساس هستیم و زدن پهپاد آمریکایی یک هشدار به آنها بود.

این مقام ایرانی در ارتباط با واکنش ایران درصورت مقابله به مثل آمریکایی‌ها در حادثه مذکور توضیح داد: اگر آمریکایی‌ها واکنش نشان می‌دادند و حتی اگر یک زمین خالی ما را هم می‌زدند، به آنها پاسخ می‌دادیم و در این صورت اگر آنها مجدداً جواب می‌دادند، جنگ شروع می‌شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت که "در آن مقطع همه نیروهای ما آماده‌باش بودند"و افزود: به‌طور مشخص پایگاه العدید (پایگاه آمریکایی‌ها در قطر)، پایگاه الظفره (پایگاه آمریکایی‌ها در امارات) و یک ناو آمریکایی در دریای عمان هدف‌گیری شده بود که در صورت واکنش آمریکا، آنها را مورد اصابت قرار می‌دادیم.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: لازم است همه بدانند که تمامی پایگاه‌های آمریکایی و شناورهای آنها تا فاصله 2هزار کیلومتری زیر برد موشک‌های ما قرار دارد.

وی در خصوص تفاوت عمل در آفند (حمله) و پدافند (دفاع)، خاطر نشان کرد: در آفند، نیروهای عمل‌کننده، قبل از عملیات دستور می‌گیرند ولی در پدافند ممکن است یک افسر جزء عمل‌کننده، بنا بر دستورالعمل، آتش‌به‌اختیار عمل کند. در موضوع زدن پهپاد آمریکایی نیز همین اتفاق افتاد و خود من بعد از زدن پهپاد متوجه شدم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به این موضوع که "نه ما و نه آمریکایی‌ها قصدی برای جنگ نداریم"، گفت: البته ممکن است نیروهای در میدان که در تماس با هم هستند، دست به چنین اقدامی بزنند که در این صورت ممکن است جنگی شروع شود.ما همواره خودمان را برای یک جنگ تمام‌عیار آماده کرده‌ایم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала