پرتاب سلاح پرتویی به فضا

Telegram
پنتاگون پروژه ی پرتاب سلاح در فضا را به تعویق انداخت.

به گزارش اسپوتنیک وزارت دفاع ایالت متحده امریکا پروژه پرتاب سلاح پرتوی خنثی از فضا برای مقابله با تهدیدات موشکی دشمنان امریکا را به تعویق انداخت.

سلاح پرتویی یک سلاح فضایی است که مبتنی بر تشکیل پرتو ذرات و استفاده از انرژی ذخیره شده در آنها است.

در ماه مارس، نمایندگان وزارت دفاع و نیروهای مسلح امریکا قصد خود را برای آزمایش پرتاب سلاح پرتویی به فضا در سال 2023 اعلام كردند و 34 میلیون دلار برای ساخت توسعه آن درخواست کردند تا در بودجه سال 2020 گنجانده شود.

با این حال، اعضای دموکرات های کنگره به این ایده علاقه مند نیستند، در نتیجه در ماه مه، یک کمیته اختصاصی در مجلس نمایندگان، بودجه مورد نیاز تسلیحاتی مربوط به پرتاب این سلاح را از ماده این لایحه مستثنی کردند.

مایکل گریفین معاون پنتاگون خاطرنشان کرد:این بودجه به تحقیقات اساسی تری با هدف بهبود کارایی لیزرها مورد استفاده قرار خواهد گرفت، وی برای نخستین بار به طور علنی ایده‌ی پرتاب سلاح های پرتویی به فضا را در ماه مارس سال 2018 مطرح کرد و در کنار این همچنین بر پتانسیل سلاح های انرژی مستقیم نیز تأکید کرد.

مایکل گریفین در کنفرانسی که توسط مجله دیفنس نیوز در ویرجینیا برگزار شده بود گفت: ما انجام تحقیقات بر روی سلاح های پرتویی را به زمان نامشخصی موکول می کنیم.

وی در عین حال اضافه کرد که پنتاگون همچنان در زمینه استفاده از لیزرها و انرژی مایکروویو تحقیقاتی را با هدف قرار دادن آنها بر هواپیماهای نظامی و ماهواره و همچنین در واحدهای زمینی انجام می دهد.

کینگستون ریف متخصص انجمن کنترل اسلحه ، متخصص انجمن کنترل اسلحه ، از طریق نامه الکترونیکی به Defense One گفته است که این واقعیت که گریفین از مسئولان خواسته است 34 میلیون دلار بودجه بابت توسعه و همچنین 380 میلیون دلار برای 5 سال آینده درج کنند، سؤالاتی را مطرح می کند، علاوه بر این، وی درباره هزینه بالای چنین سلاح هایی صحبت کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала