گزارش و تحلیل

نیاز مجدد آمریکا به داعش

© AP Photo / Hadi Mizbanنیاز مجدد آمریکا به داعش
نیاز مجدد آمریکا به داعش - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنان اخیر مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه احتمال دارد داعش مجددا به سوریه و عراق بازگردد بسیاری تحلیلگران را بر آن داشت که دقت بیشتری به این ماجرا نمایند اما اینکه رییس جمهوری آمریکا اظهار دارد کشورهای منطقه باید از خود در برابر داعش دفاع کنند تاکید می کند که کاسه ای زیر نیم کاسه است.

روز گذشته ابو المهدی المهندس فرمانده الحشد الشعبی عراق ایالات متحده و اسراییل را متهم کرد که پشت حمله به انبارهای تسلیحاتی الحشد الشعبی در عراق می باشد.

با توجه به اینکه الحشد الشعبی همان نیرویی بود که داعش را در عراق نابود کرد و آمریکایی ها بخوبی می دانند تا زمانی که الحشد الشعبی در عراق قدرت دارد امکان بازگشت داعش وجود ندارد می توان تصور داشت که یکی از دلایل حمله به انبارهای تسلیحاتی این گروه همانا فراهم کردن زمینه بازگشت داعش می باشد.

در اوج حملات نیروهای ارتش سوریه به داعش روسیه چندین سورتی پرواز مشکوک در منطقه عملیاتی دیر الزور و شرق سوریه را رصد کرد که طی آن آمریکایی ها و اسراییلی ها تعداد زیادی از فرماندهان و اعضای داعش را از منطقه خارج کردند.

مشخص بود که آمریکایی ها تصمیم گرفته اند این نیروها را برای روز مبادا جایی مخفی کنند و برخی نیز باور داشتند که این نیروها را به افغانستان منتقل کرده اند تا طالبان را با آنها نابود کنند.

به هر حال هر کسی که تاریخ و سوابق عملکردی آمریکایی ها در منطقه و جهان را رصد کرده باشد بخوبی می تواند بگوید که آمریکایی ها برای اینکه کشوری را وادار کنند محتاج آنها باشد از این گروه های تروریستی استفاده می کنند تا به آن کشور بگویند که اگر ما نباشیم شما امنیت نداریم، همانگونه که به همین بهانه فعلا حدود بیست سال است در افغانستان حضور دارند.

خلیج فارس - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
پیوستن بحرین به ائتلاف آمریکایی در تنگه هرمز، چه چیزی در انتظار منطقه است؟

آنها همچنین تهدید هایی را برای برخی کشورها ایجاد می کنند تا به آنها بگویند به تسلیحات ما نیاز دارید و اگر این تسلیحات را نداشته باشید امنیت تان در خطر است، همانگونه که امروزه عربستان و امارات و ... را با افزایش تنش ها در قبال ایران تهدید می کنند و آنها را وادار می کنند ملیاردها دلار تسلیحات آمریکایی که امکان استفاده از آنها را ندارند بخرند.

به هر حال می بینیم که ماجرا برای آمریکایی ها دو طرف سود است.

امروزه آمریکایی ها شگرد جدیدی برای تحمیل خود بر دیگران و دوشیدن آنها پیدا کرده اند.

خودتان باید از امنیت خودتان دفاع کنید از این پس دیگر آمریکا جر شما را نخواهد کشید.

کافی است فقط بشمرید که چند بار آقای ترامپ همین حرف را حتی به نزدیک ترین متحدین آمریکا زده؟

حال اگر یکی از آنها مانند آقای مکرون بیاید و بگوید خوب ما با هزینه ای که قرار است به آمریکا بدهیم یک ارتش اروپایی تشکیل می دهیم تا از ما دفاع کند، آمریکایی ها با استفاده از ابزار رسانه های اجتماعی خود قیامت بر علیه او در خیابان ها راه می اندازند.

حال که مجلس عراق در صدد تصویب طرحی برای خروج آمریکایی از این کشور می باشد، آمریکا مجددا بحث تولد مجدد داعش را مطرح می کند و به پایگاه های الحشد الشعبی حمله می کند تا عراق مجبور باشد تحت الحمایه آمریکا باقی بماند.

اما این بار آمریکایی ها می خواهند عراقی ها را وادار کنند تا هزینه حضور نیروهای آمریکایی را نیز خود تقبل کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала