ابراز نارضایتی هند از لغو معافیت از تحریم ایران

© AFP 2022 / Saul Loebترامپ: هند ۳ میلیارد دلار تسلیحات آمریکایی می خرد
ترامپ: هند ۳ میلیارد دلار تسلیحات آمریکایی می خرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر هند در امریکا نارضایتی کشور خود را به خاطر تصمیم واشنگتن برای لغو معافیت هایی که به خریداران نفت ایران داده بود، ابراز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، هارش واردهان شرینگل سفیر هند در آمریکا گفت: تصمیم آمریکا برای لغو معافیت هایی که به خریداران نفت ایران داده بود، به منافع هند ضربه می زند و دهلی‌نو امیدوار است واشنگتن در مسائلی که برای هند اهمیت دارد انعطاف پذیری نشان دهد.

سفیر هند در آمریکا ادامه داد:«این یک اولویت مهم برای آمریکاست و ما با آن کنار آمدیم ولی انتظار داریم آمریکا هم همین انعطاف پذیری را در مورد اولویت‌های ما نشان دهد. پیدا کردن منابع جایگزین نفت ایران با همان قیمت و کیفیت برای ما یک چالش است و به منافع هند آسیب می رساند».

شرینگل گفت تصمیم هند برای تبعیت از تحریم های آمریکا بر اساس اهمیت رابطه بین هند و آمریکا گرفته شده است و تاکید کرد که هر دو طرف باید آن را درک کنند.

 در نوامبر 2018 ، دونالد ترامپ تحریم های جدیدی علیه ایران وضع کرد که بخش‌های انرژی ، بانکداری ، کشتیرانی و هوانوردی آن را هدف گرفته بود.

 هشت خریدار نفت ایران- چین،  یونان، هند، ایتالیا ، ژاپن ، کره جنوبی ، تایوان و ترکیه-  معافیتهایی دریافت کردند که به آنها اجازه می‌داد به خرید نفت از ایران ادامه دهند. واشنگتن توضیح داد که این کشور ها قول داده اند واردات نفت از ایران را کاهش دهند.

 در آوریل امسال ، واشنگتن اعلام کرد معافیت های واردکنندگان نفت ایران را پس از دوم ماه مه تمدید نخواهد کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала