زنگنه درخواست مناظره کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / بیژن زنگنه وزیر نفت ایران
بیژن زنگنه وزیر نفت ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
جلیلی: چرا وزیر نفت از پاسخی که به آمریکا داده می شود برآشفته می شود؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن پذیرش درخواست زنگنه برای مناظره، پرسید، چرا وزیر نفت باید از پاسخی که به آمریکا داده می شود و قابلیت‌های کشور را به رخ دشمن می کشد، برآشفته شود؟!

سعید جلیلی در پاسخ به دعوت بیژن زنگنه وزیر نفت از وی برای مناظره پیرامون مسئله فروش نفت، نوشت: «درباره پاسخ جناب آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت به اظهارات اخیر اینجانب نکاتی را به استحضار ایشان و ملت شریف ایران می رساند: مبنای گفتمان دولت سایه کمک آحاد جامعه به دولت حاضر با تلاش برای «تقویت کارهای صحیح»، «تکمیل کارهای ناقص» و «تصحیح کارهای نادرست» است. ضرورت این رویکرد به ویژه در مواجهه با دشمن خارجی اهمیت مضاعف پیدا می کند.

انتقاد شدیداللحن نماینده مجلس ایران از وزیر نفت - اسپوتنیک ایران
انتقاد شدیداللحن نماینده مجلس ایران از وزیر نفت

آنچه در گفتگوی ویژه خبری مستند به آمار رسمی کشور از فروش روزانه 1 تا 1.5میلیون بشکه نفت و میعانات در ایّام سخت تحریم در سال های 92-91 گفته شد، پاسخی بود به راهبرد فشار حداکثری آمریکا برای صفر کردن فروش نفت ایران و تأکید بر این نکته که امروز هم کشور می تواند با همان قدرت و بلکه بیشتر عمل کند.

خوشبختانه آقای زنگنه هم این آمار را تأیید نموده اند و هم ادّعا نموده اند قابلیت این دولت در شرایطی که تحریم ها سخت تر از قبل است، برای فروش نفت بیشتر است که باز هم موجب خوشحالی است و دلیلی بر اینکه می توان با قدرت در برابر تحریم­ های آمریکا مقاومت کرد و برای ایشان در انجام این مهم آرزوی موفقیت دارم.

آنچه گفته شد تلاش ما در کمک به دولت برای عبور موفق از فشارهای حداکثری دشمن در زمینه نفت بوده است. ارسال نامه ها با ملاحظه منافع ملی و رسانه ای نکردن آنها شاید گواهی بر صادقانه بودن این اقدام و عدم قصد بهره‌بری های غلط سیاسی باشد.

 

برداشت از این اقدامات به تعابیری چون «تهاجمات و ضربات»، «کانون اصلی انتشار ادعا علیه مدیریت فعلی نفت»، «افسانه سرایی»، «رجزخوانی های بی پشتوانه»، «محاکمه غیابی مسئولان وزارت نفت» قابل فهم نیست. چرا باید از پاسخی که به آمریکا داده می شود و قابلیت های کشور را در گذشته و حال به رخ دشمن می کشد، وزیر محترم نفت برآشفته شود؟!»

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала