ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

© Sputnik / Sergei Malgavkoایران به اس 400 نیاز خواهد داشت
ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون اول کمیته دفاعی دومای روسیه اعلام کرد که ایران با ارسال پاتریوت از سوی آمریکا، به اس 400 نیاز خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر شرین، معاون اول کمیته دفاعی دومای روسیه امروز پنجشنبه اظهار داشت، که با توجه به تصمیم آمریکا مبنی بر ارسال ناوگان با سامانه "پاتریوت" به خاورمیانه، ایران به سامانه دفاع ضد هوایی "اس-400" نیاز دارد.

ربکا ربارچی، سخنگوی پنتاگون پیشتر به "اسپوتنیک" گفته بود، نیروهای اعزامی از سوی ایالات متحده به خاورمیانه شامل یک گردان 1000 نفری با سیستم های موشکی ضد هوایی پاتریوت، پهباد و یک هواپیمای شناسایی مجهز است.

معاون نخست وزیر روسیه: درخواست خرید اس 400 را از ایران دریافت نکرده ایم - اسپوتنیک ایران
معاون نخست وزیر روسیه: درخواست خرید اس 400 را از ایران دریافت نکرده ایم

شرین گفت: "به عقیده من، سیستم "پاتریوت" در اولویت استفاده کشورهایی است که قصد دفاع از خود داشته و در تلاش برای بستن حریم هوایی خود هستند. فکر می کنم، این اقدامات آمریکا چیزی جز به نمایش گذاشتن ظرفیت های خود و ایجاد تنش نظامی نیست."

در این رابطه، این نماینده معتقد است، که "ایران باید سریعا به فکر خرید سامانه روسی "اس-400" باشد."ایران کاملا تحت پوشش دفاعی خواهد بود. تنها یک سیگنال از طرف ایران برای خرید این سامانه، از آنها دفاع خواهد کرد"

وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرد، که واشنگتن در حال آماده شدن برای اعزام نیروهای بیشتر به خاورمیانه در پاسخ به "تهدید" ایران که به عقیده واشنگتن مسئول حمله به نفتکش های دریای عمان است، می باشد. پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفت، که ایالات متحده 1000 نیروی دیگر به خاورمیانه اعزام می کند. به گفته وی، این اقدامات با هدف مقابله و مناقشه با ایران نیست، بلکه منافع امنیتی ایالات متحده و متحدان را تامین می کند.

پیش تر وزارت امور خارجه روسیه، برنامه های واشنگتن برای افزایش نیرو در خاورمیانه اقدامات تحریک آمیز آمریکا دانست. در روز سه شنبه، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، مایک پمپو گفت که رئیس جمهور آمریکا خواهان جنگ با ایران نیست، بلکه واشنگتن باید از منافع خود در منطقه محافظت کند.

در ماه مه، پنتاگون از افزایش نیروهای نظامی خود در خاور میانه خبر داد. سپس تصمیم گرفت تا 900 سرباز را به منطقه اعزام کند و همچنین استقرار پاتریوت به همراه 600 نظامی که در منطقه وجود دارند را تمدید کند. افزایش نیروهای نظامی در ماه مه همچنین شامل اسکادران متشکل از هواپیماها و پهبادهای جاسوسی بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала