نامه سناتور آمریکایی به ترامپ درباره ایران بی جواب ماند

© Sputnik / Mikhail Turgiev /  مراجعه به بانک تصاویر نامه سناتور آمریکایی به ترامپ درباره ایران بی جواب ماند
نامه سناتور آمریکایی به ترامپ درباره ایران بی جواب ماند - اسپوتنیک ایران
Telegram
ریچارد بلک، سناتور ایالت ویرجینیا آمریکا اعلام کرد جواب نامه خود به دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده درباره وضعیت فعلی با ایران را دریافت نکرده و به خاطر حضور بولتون در بین اطرافیان ترامپ شک دارد که این نامه به دست وی برسد.

روحانی از پیروزی ایران بر آمریکا در صحنه سیاست سخن گفت - اسپوتنیک ایران
روحانی از پیروزی ایران بر آمریکا در صحنه سیاست سخن گفت
به گزارش اسپوتنیک، سناتور بلک ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد:"قبل از خروج امریکا از برجام ایرانیان در نتیجه فعالیت جنبش جوانان خواستار مدرنیزاسیون و آزاد سازی در صف نخست حامیان آمریکا در بین ملت های خاورمیانه قرار داشتند".
سناتور آمریکایی در اواخر ماه مه امسال در نامه خود ترامپ را به این فرا خواند که به جان بولتون، مشاور امنیت ملی خود اجازه ندهد آتش جنگ با ایران را برافروزد.
توافق هسته‌ای ایران و قدرت های بزرگ جهان که به آن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هم گفته می‌شود، سال 2015 میان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان منعقد شد. برپایه این توافق، در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو یا تعلیق شد.
هشتم ماه مه سال گذشته ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال ان تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند. آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت. 
روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала