ترامپ: رهبر کره شمالی بایدن را احمق خواند

© REUTERS / Eugene Hoshiko/Poolترامپ: رهبر کره شمالی بایدن را احمق خواند
ترامپ: رهبر کره شمالی بایدن را احمق خواند - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور امریکا می گوید هنگامی که جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور امریکا و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آتی توسط رهبر کره شمالی فردی «احمق» خوانده شد، از او دفاع کردم.

 

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده در توئیتر نوشت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی جو بایدن ، معاون رئیس‌جمهور سابق امریکا را یک «احمق کم‌هوش» توصیف کرده است. 
ترامپ در توئیتی نوشت: « در یک کشور خارجی از بایدن دفاع کردم. کیم او را فردی کم‌هوش و دارای بسیاری صفت های منفی دیگر توصیف کرده بود». 
پیشتر ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در ژاپن با « شینزو آبه» نخست‌وزیر این کشور ابراز داشت: «کیم جونگ درباره بایدن به من گفت که او یک احمق کم‌هوش است».
این سخنان ترامپ مورد انتقاد قرار گرفت و گفته شد که وی نباید در خاک یک کشور خارجی و در حضور مقام کشوری دیگر بایدن را که هموطن او است با چنین الفاظی مورد اهانت قرار می‌داد. 
ترامپ در واکنش به این انتقادات از سخنانش دفاع کرد و بار دیگر با تکرار آنها نوشت: «وقتی در خاک یک کشور خارجی بودم از جو بایدن خواب‌آلود دفاع کردم. کیم جونگ اون او را با لقب‌هایی مثل "احمق کم‌هوش" و خیلی چیزهای دیگر توصیف کرد، ولی من حرف‌های کیم را ملایم‌تر از آنچه که بود انتقال دادم و گفتم که [بایدن] یک "آدم کم‌هوش" است». 
از زمانی که بایدن برای حضور در انتخابات سال 2020 اعلام آمادگی کرد، ترامپ بارها به وی حمله کرده است. بر اساس نظرسنجی‌های صورت‌گرفته میان حامیان حزب دموکرات، بایدن از بیشترین شانس برای پیروزی در رقابت‌های داخلی حزب دموکرات برای مبارزه انتخاباتی با ترامپ برخودار است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала