واکنش تهران به اتهام دست داشتن در حمله به چند کشتی در سواحل امارات

© Photo / IRNAعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سید عباس موسوی، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ایران اتهام دست داشتن جمهوری اسلامی در حمله چندی پیش به چند کشتی در بندر الفجیره امارات عربی متحده را به شدت رد کرد.

وزیر خارجه ایران : تیم «ب» با اقدامات جنگ طلبانه دست به خودکشی خواهد زد - اسپوتنیک ایران
وزیر خارجه ایران : تیم «ب» با اقدامات جنگ طلبانه دست به خودکشی خواهد زد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، «سید عباس موسوی» در واکنش به ادعای جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در سفر به ابوظبی در خصوص دست داشتن ایران در حمله چندی پیش به چند کشتی در بندر الفجیره امارات، این ادعا را شدیدا رد و آن را ناشی از برنامه های ذهنی و سیاست های مخرب «تیم ضد ایرانی بی» دانست.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: بولتون و سایر جنگ طلبان و آشوب طلبان باید بدانند صبر راهبردی، هوشیاری بالا و آمادگی کامل دفاعی ایران مانع تحقق خواسته های شوم آنها برای برای ایجاد هرج و مرج در منطقه خواهد شد.
وی گفت: طرح چنین ادعای مضحکی در دیدار دو نفر از اعضای آن تیم که رویکردهای ضدایرانی آنها سابقه ای طولانی دارد، امر عجیبی نیست.
منظور از گروه بی گروهی متشکل از «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی است.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.
روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала