هیچ پایان خوشی برای آمریکا در جنگ با ایران وجود ندارد

CC BY 2.0 / U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet / هیچ پایان خوشی برای آمریکا در جنگ با ایران وجود ندارد
هیچ پایان خوشی برای آمریکا در جنگ با ایران وجود ندارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
یکی از مقامات عالی رتبه پنتاگون بیان داشت که نیروهای آمریکایی موجود در منطقه و کشورهای متحد آمریکا در برابر حملات احتمالی ایران کاملا آسیب پذیرند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از فارس ریچارد کلارک یکی از مقامات ارشد پنتاگون در صفحه نیویورک دیلی نیوز نوشت: "آنچه ترامپ و کنگره باید اکنون به آن و نه پیش از حمله ایرانی‌ها به آن توجه کنند این است که ممکن است آمریکا و متحدانش متحمل لطمات بدی از سوی ایران شوند. اینکه ما می‌توانیم لطمات بیشتری به آنها وارد کنیم نافی قابلیت آنها برای خسارت زدن به ما نیست."
کلارک در حال حاضر رئیس هیات مدیره اندیشکده موسسه خاورمیانه در آمریکاست. وی در این زمینه نوشت: «وقتی که آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد شروع به وارد آوردن فشار حداکثری اقتصادی بر دولت تهران کرد. هدف وادار کردن ایران به پذیرش یک توافق اصلاح شده با امتیازات بیشتر نبود؛ اگر چه به‌طور شفاف اعلام نشد اما هدف، تغییر نظام سیاسی ایران بود.»
این مقام آمریکایی بیان داشت: «این اقدام روشی غیرواقع‌بینانه برای ایجاد دولتی دموکراتیک‌تر در ایران بوده و هست. در واقع، چنین اقدامی شکل‌گیری یک دولت به سبک غربی را در ایران حتی به آینده‌ای دورتر موکول می‌کند چرا که منجر به خطر درگیری نظامی با ایران می‌شود.»
کلارک تاکید نمود که ناوگان آمریکا در خلیج فارس نیز می‌تواند مورد حمله قایق‌های کوچک و سریع ایرانی قرار گیرد که چنین عملیاتی را تمرین کرده‌اند.
کلارک خاطر نشان کرد که متحدین آمریکا در منطقه از جمله عربستان سعودی، امارات عربی متحده و بحرین نیز می‌توانند با آسیب‌های جدی ناشی از حملات ایران مواجه شوند. تاسیسات نفتی امارات و عربستان، تاسیسات فراساحلی، خطوط لوله انتقال نفت، بنادر و تانکرها همه می‌توانند مورد حمله قرار گیرند.
ه گفته او، دیگر اهداف ساده برای ایران، تاسیسات آب‌شیرین‌کن کشورهای مزبور، فرودگاه‌ها و نیروگاه‌های تولید برق آنهاست.
کلارک در پایان گفت: هیچ پایان خوشی برای جنگ آمریکا با ایران متصور نیست. ما نمی‌توانیم حمله کنیم و دولتی دموکراتیک بر سر کار آوریم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала