قیمت کالاهای اساسی برای ماه رمضان اعلام شد

© AP Photo / Alexander Zemlianichenkoقیمت کالاهای اساسی برای ماه رمضان اعلام شد
قیمت کالاهای اساسی برای ماه رمضان اعلام شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
ستاد تنظیم بازار ایران قیمت کالاهای اساسی برای عرضه در ماه رمضان را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، اعضای ستاد تنظیم بازار ایران تصمیم گرفتند تا با هدف تأمین برنج مورد نیاز خانوار در کشور 30 هزار تن برنج با قیمت 7400 تومان عرضه شود و در صورت نیاز استانها، این میزان تا سقف 50 هزار تن با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی افزایش یابد.

همچنین 140 هزار تن شکر با هدف تأمین شکر مورد نیاز صنف، صنعت و خانوار توزیع می‌شود که 120 هزار تن از این محصول برای صنف و صنعت و 20 هزار تن برای مصرف خانوار خواهد بود که قیمت شکر توزیعی در این طرح 3 هزار و 400 تومان است. بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، 30 هزار تن روغن نیز در این ماه با هدف تأمین نیاز خانوار و صنف و صنعت توزیع خواهد شد. سهم خانوار از روغن توزیعی در این قالب 20 هزار تن و سهم صنف و صنعت 10 هزار تن خواهد بود.

قیمت روغن برای صنف و صنعت توسط کارگروه تنظیم بازار مصوب خواهد شد و روغن خانوار نیز با قیمتی معادل 10 درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود. همچنین با هدف تنظیم بازار پروتئین مورد نیاز کشور گوشت مرغ گرم و منجمد و گوشت قرمز منجمد نیز توزیع خواهد شد. حجم گوشت مرغ گرم توزیعی در این ماه 15 هزار تن و حجم گوشت مرغ منجمد توزیعی 5 هزار تن است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала