حملات پهپادی امارات به مناطقی در طرابلس

© REUTERS / Goran Tomasevicحملات پهپادی امارات به مناطقی در طرابلس
حملات پهپادی امارات به مناطقی در طرابلس - اسپوتنیک ایران
Telegram
افسران اماراتی در لیبی با هدف حملات پهپادی به نیروهای دولت وفاق، در طرابلس حضور دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، برخی منابع از حضور افسران اماراتی در لیبی با هدف حملات پهپادی به نیروهای دولت وفاق پرده برداشتند. 

لیبی - اسپوتنیک ایران
قطع همکاری لیبی و فرانسه

منابع نظامی در طرابلس پایتخت لیبی گفتند که امارات با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مواضع دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس را بمباران کردند.

به نقل از این منبع: « بر اساس برخی اطلاعات به دست آمده افسران اماراتی طی روزهای گذشته از نیروهای خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی حمایت کرده اند و این افسران در پایگاه "الخروبه" در جنوب شهر "المرج" در شرق لیبی با هدف حملات پهپادی به نیروهای دولت وفاق ملی لیبی مستقر شده اند».

این منابع مشارکت افسران مصری در به پرواز در آوردن این پهپادها از پایگاه نظامی مذکور را بعید ندانسته و تاکید کردند که مصر چندین فروند پهپاد از همین نوع را در اختیار دارد.

گفتنی است، لیبی از سال 2011، پس از حمله ائتلاف غرب و فروپاشی حکومت معمر قذافی درگیر آشوب و ناآرامی است و در حال حاضر دو کانون قدرت در این کشور تشکیل شده است که یکی شهر طبرق واقع در شرق لیبی بوده و تحت کنترل حفتر و نیروهایش است و کانون دومی طرابلس پایتخت رسمی لیبیا است که تحت کنترل دولت وفاق ملی به ریاست السراج قرار دارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала