باد شدید در استان اصفهان خساراتی را به بار آورد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / cropped photoباد شدید در استان اصفهان خساراتی را به بار آورد
باد شدید در استان اصفهان خساراتی را به بار آورد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به باد شدید در این استان، خسارت های وارده را 7 میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: براساس سامانه‌های ثبت، سرعت وزش باد در مناطق غرب، جنوب، شرق و مرکزی استان اصفهان بین 50 تا 80 کیلومتر در ساعت است و بیشترین سرعت وزش باد در شهرستان‌های نایین، خوروبیابانک و مناطق شرق اصفهان ثبت شده است. همچنین در پی وزش باد شدید در این مناطق، همچنین اردستان و بخش‌های مختلف سمیرم سقف بسیاری از کارگاه‌های تولید و دامداری‌ها تخریب و شاخه‌های درختان شکسته و قطع شده‌ است.

وی خسارت وارده به مناطق مختلف استان اصفهان را در پی وزش شدید باد 7 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی در ادامه وزش باد شدید تا دوم اردیبهشت به شهروندان توصیه می‌شود از پیاده‌روی زیر درختان فرسوده که احتمال شکسته شدن آنها وجود دارد خودداری کنند. همچنین توصیه می‌شود شهروندان از سفرهای غیرضروری بین استانی و جاده‌ها به دلیل وزش شدید باد و کاهش دید رانندگان خودداری کرده و سفر خود را روزهای آتی موکول کنند اما در صورت ضرورت هنگام افزایش سرعت باد در مکانی امن توقف کنند. شهروندان در زمان وزش شدید باد از رفتن به مناطق مرتفع یا پشت‌بام خانه و اداره‌ها خودداری کنند، زیرا وزش باد هرچه از سطح زمین دور باشد شدت گرفته و حوادثی را رقم خواهد زد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان پیرامون اینکه با کاهش دمای هوا در استان اصفهان از هفته آینده شاهد سرمازدگی دیررس بهاره در باغات و مزارع استان هستیم، افزود: کشاورزان استان باید توصیه‌ها و پیشگیری‌های لازم برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات باغی و زراعی خود را براساس ابلاغیه سازمان جهادکشاورزی از این لحظه انجام دهند تا مزارع آنها دچار خسارات کمتری شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала