آمار کشته های سیل های اخیر در ایران افزایش یافت

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / آمار کشته های سیل های اخیر در ایران افزایش یافت
آمار کشته های سیل های اخیر در ایران افزایش یافت - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس سازمان پزشکی قانونی ایران گفت تعداد کشته های سیلاب های اخیر در ایران در پی درگذشت چندین نفر در استان های خوزستان و ایلام به 76 نفر رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، احمد شجاعی، رییس سازمان پزشکی قانونی ایران اعلام کرد: با درگذشت 5 نفر در حوادث سیل استان خوزستان و یک نفر در استان ایلام، کشته‌های سیل اخیر در کشور به 76 نفر رسید.

وی در تشریح جزییات اعلام کرد: 5 نفر از هموطنان با مشخصات فرزاد عالیوند (40ساله ــ شهرستان مسجدسلیمان)، حسین نیسی (18ساله ــ شهرستان شوشتر)، قاسم ضمیری (17 ساله ــ شهرستان الهایی)، عنایت حسن‌پور (39ساله ــ شهرستان پلدختر) و یک مرد مجهول‌الهویه (شهرستان اهواز)، 5 نفری بوده‌اند که در سیل خوزستان، جان خود را از دست دادند.

وی افزود: یک زن مجهول‌الهویه (سن 25 تا 30 سال) نیز در بخش هلیلان رودخانه سیمره استان ایلام به پزشکی قانونی این استان ارجاع شد که با اضافه شدن وی، آمار فوتی‌های سیل در استان‌های کشور به 76 نفر رسید.

طی هفته های اخیر، ایران با سیلاب شدید مواجه شده که بیش از یک سوم از استان های ایران را تحت تاثیر قرار داده است و ده ها هزار نفر از مردم این کشور را با مشکلاتی روبرو کرده است. همچنین جاده ها، زیرساخت ها و منازل بسیاری بر اثر وقوع سیل آسیب دیده و یا تخریب شده اند. به نقل از وزارت کشور ایران، حدود 400 شهر و روستا در 15 استان ایران با مشکلات مواجه شده اند و تاکنون 35 هزار میلیارد تومان خسارت وارده سیل به استان های ایران بوده و بر اثر سیل 76 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала