توقف ارسال محمولات پستی از بریتانیا به ایران

© Sputnik / Aleksey Filippov /  مراجعه به بانک تصاویر توقف ارسال محمولات پستی از بریتانیا به ایران !
توقف ارسال محمولات پستی از بریتانیا به ایران ! - اسپوتنیک ایران
Telegram
اداره پست بریتانیا «رویال میل»، تایید کرده که ارسال نامه و محموله‌های پستی به ایران را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اقتصاد نیوز،رویال میل اعلام کرد به دلیل تحریم‌ها علیه ایران «فعلا» قادر نیست بسته یا نامه‌ای به ایران بفرستد.
همچنین رویال میل گفته که توقف ارسال همه محموله‌های پستی از دوازده روز پیش شروع شده و بسته‌هایی که هنوز در بریتانیا باشند، به فرستنده برگشت خواهند خورد.
شرکت پستی پارسل پست که زیرمجموعه‌ای از رویال میل است، هم با اشاره به تحریم‌های اعمال شده، ارسال بسته‌ها به ایران را تا اطلاع بعد متوقف کرده است.
حمید بدیعی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن نیز به این خبر واکنش نشان داده و آن را "شوکه" کننده خوانده است.
آقای بدیعی‌نژاد نوشته است که "پیگیری انجام شده نشان داد که وزارت خارجه و شرکت پست انگلیس خود از بیانیه این شرکت خدمات رسانی شوکه شده اند".
سفیر ایران نوشته که "آنها قول داده‌اند که باجدیت بدنبال اصلاح فوری این تصمیم هستند".

 

 

آقای بدیعی‌نژاد همچنین در توییت دیگری اعلام کرد در صورتیکه این مشکل تا دوشنبه آینده "حل نشود" سفارت ایران در لندن "ترتیباتی را برای دریافت نامه های پستی به مقصد ایران و تحویل رایگان آنها به پست ایران اعلام خواهد نمود".
پیشتر بی‌بی‌سی خبر داده بود که شرکت پست بریتانیا از روز گذشته ارسال هرگونه محموله پستی به ایران را متوقف کرده و دستورالعملی به شعبه‌های اداره پست رویال میل ارسال شده و از آنان خواسته شده تا اطلاع ثانوی هیچگونه بسته پستی و حتی نامه به مقصد ایران را نپذیرند.
رویال میل مهم‌ترین شرکت پست در بریتانیاست که سهام آن از سال ۲۰۱۰ به بخش خصوصی عرضه شد.
پس از دور تازه تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران، شرکت دی اچ ال هم اعلام کرد که محموله پستی به ایران قبول نمی‌کند.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала