درخواست وزیر خارجه قطر از شورای همکاری برای تفاهم با ایران

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر درخواست وزیر خارجه قطر از شورای همکاری برای تفاهم با ایران
درخواست وزیر خارجه قطر از شورای همکاری برای تفاهم با ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور خارجه قطر از اعضای شورای همکاری خلیج فارس درخواست نمود که با ایران توافق کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر از دولت های قدرتمند جهان و به خصوص آمریکا خواست رویکرد جامع‌تری در ارتباط با منطقه اعمال کنند..وی بیان داشت که راهکارهای یکجانبه‌ای که در آنها ایرانی‌ها یا فلسطینی‌ها حذف شوند، کارساز نیست.
روزنامه گاردین به نقل از بن‌عبدالرحمن نوشت: «هر کسی که در حال حاضر اوضاع را ــ و قطبی‌سازی در منطقه را ــ بررسی کند اطمینان می یابد که اوضاع این‌طور نخواهد ماند. نمی‌توان برای مدت طولانی به افراد ظلم کرد بنابراین، برای جلوگیری از وقوع این بی‌ثباتی ما می‌خواهیم سران کشورها، اصلاح امور را آغاز کنند. لازم است ما به‌جای دیپلماسی ارتجاعی، دیپلماسی نفوذی را اجرا کنیم».
این مقام قطری از عربستان سعودی خواست با تحقیقات درباره قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی همکاری نمایند.
بن‌عبدالرحمن گفت: «موضع ما در خصوص توافق ایران این است که مانند اروپایی‌ها از آن حمایت می‌کنیم».
وزیر خارجه قطر تأکید کرد این موضوع به‌معنای آن نیست که کشورش ائتلاف جدیدی با ایران و ترکیه تشکیل داده است. بن‌عبدالرحمن، خواستار گفت‌وگوی اعضای شورای همکاری خلیج فارس با ایران شد.
وی خاطر نشان کرد: «لازم است شورای همکاری خلیج فارس با ایران به تفاهم برسد؛ نه‌فقط با عربستان سعودی و ایران. همه ما در مجاورت هم زندگی می‌کنیم و لازم است به تفاهم برسیم. این موضع مشترک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج [فارس] تا سال 2017 بود، اما محاصره ما همه چیز را تغییر داد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала