20 دلال بازار ارز در ایران بازداشت شدند

CC0 / Pixabay / 20 دلال بازار ارز در ایران بازداشت شدند
20 دلال بازار ارز در ایران بازداشت شدند - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس پلیس تهران اطلاع داد که 20 دلال ارز بازداشت شده و بیان داشت که اعلام قیمت نادرست و دروغین برای ارز ممنوع است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران در حاشیه اجرای طرح رعد که روز سه شنبه در پلیس پیشگیری پایتخت اجرا شد، در خصوص اقدامات انجام شده از سوی پلیس در بازار طلا و ارز بیان داشت: در حال حاضر بیش از ۱۹۰ دلال ارزی در زندان هستند و همانطور که می‌دانید از ماه‌ها پیش طرح ویژه برخورد با دلالان در پایتخت اجرا شد.
رحیمی خاطر نشان کرد: اما اخیرا نیز گزارش‌هایی از فعالیت تعدادی از دلالان در نقاط مختلف دریافت کردیم که صبح امروز در عملیاتی ۲۰ نفر از این افراد دستگیر شدند و در صورتی که فعالیت دلالان ادامه داشته باشد قطعا پلیس اقدام به برخورد با آنان خواهد کرد.
رحیمی تاکید کرد که پلیس با فعالیت صرافی‌های غیر مجاز نیز در هماهنگی با بانک مرکزی و دستگاه قضایی مقابله کرده است و افزود: امروز دیگر می‌توان گفت که هیچ صرافی غیرمجازی فعال نیست و تمامی غیرمجازها پلمب شده‌اند اما اگر باز هم بانک مرکزی درخواستی برای برخورد با صرافی‌های غیرمجاز داشته باشد با آن برخورد خواهیم کرد.
وی همچنین خاطر نشان کرد که با اقدامات دلالان و مخلان بازار ارز در فضای مجازی نیز برخورد می‌شود و ادامه داد: تعدادی سایت و کانال که اقدام به نرخ کاذب ارز و یا تشویش در بازار ارز کرده بودند که شناسایی و مسدود شده و گردانندگان آنها نیز احضار شدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала