عربستان سعودی باید پاسخگوی جنایت خود باشد

Telegram
سکوت آمریکا در قبال این جنایت با وجود شواهد صوتی وحشتناک غیرقابل درک است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه «تی آر تی» ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در خصوص پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی گفت که عربستان سعو.دی باید پاسنخگوی این جنایت باشد.

وی در توضیح گفت:«عربستان می‌گوید که 22 تن را در ارتباط با پرونده خاشقجی بازداشت کرده اما ممکن است برخی از آنها اکنون در قید حیات نباشند. در این رابطه چیزهایی هم به گوش ما رسیده است. شواهد صوتی جنایت خاشقجی وحشتناک و غیرقابل تحمل است.

عزل عادل الجبیر از پست وزیری خارجه مرتبط با جنایت قتل خاشقجی بود. الجبیر در پرونده خاشقجی دورغ گفت و از این رو ملک سلمان او را از وزارت خارجه کنار گذاشت.  طراحان این جنایت چه بسا از طریق راه اندازی صحنه‌های تصادف رانندگی از شر برخی عوامل این قتل رهایی یافته باشند».

جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است.    

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала