مقایسه قدرت نظامی اسرائیل و ایران

© Sputnik / Vladimir Astapkovichمقایسه ای بر قدرت نظامی اسرائیل و ایران
مقایسه ای بر قدرت نظامی اسرائیل و ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
روزنامه اسرئیلی جروزالم پست روز دوشنبه در گزارشی قدرت نظامی ایران و اسرائیل را با هم مقایسه نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از تابناک، روزنامه جروزالم پست  با اشاره به آمارهای ارائه شده توسط وب‌سایت گلوبال فایرپاور (GPF) اعلام کرد، قدرت نظامی اسرائیل در مقایسه با دشمن اصلی خود یعنی ایران در رتبه‌بندی جهانی بشدت عقب افتاده است.

گم شدن ایران در نقشه اسرائیل - اسپوتنیک ایران
گم شدن ایران در نقشه اسرائیل

 

بر اساس گزارش این وب‌سایت، اسرائیل برای سومین سال پیاپی در این رتبه‌بندی نزول کرده است و نسبت به سال 2015 که رتبه یازدهم جهانی را داشت، پنج پله سقوط کرده است. 
این در حالی است که ایران موفق شده تا از رتبه بیستم در سال 2017 به رتبه 13 جهانی در سال 2018 ارتقا یابد. این رتبه‌بندی با در نظر گرفتن توانایی‌های متعارف نظامی کشورها و همچنین منظور کردن قدرت در معیارهای 55 گانه‌ای از قبیل بُرد سلاح‌ها، تعداد نیروهای در دسترس، توانایی‌های صنایع نظامی داخلی، منابع طبیعی، وسعت جغرافیایی و قدرت اقتصادی تدوین شده است. 
در حالیکه دو سنگین وزن شرق نزدیک به جنگ نزدیکتر شده می روند، در جهان جروبحث ها در این باره فروکش نمی کنند که کدام یک از آنها برتری دارد. اسرائیل بر یکی از موثرترین ارتش ها در جهان که توسط زرادخانه هستوی حمایت می شود، مباهات کرده می تواند، اما ایران با ده برابر جمیعت بیشتر قدرت بیشتری دارد.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала