فناوری استارت فضایی روسیه

© Photo / The Ministry of Defence of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر فناوری استارت فضایی روسیه
فناوری استارت فضایی روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
روسیه استارت موشک ها در فضا را بزودی آزمایش خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر دگتیار، مدیر کل مرکز دولتی طراحی موشک به نام آکادمیسین «ماکییف» اعلام نمود که آزمایش فناوری استارت هوایی روسیه پس از 3 سال در روسیه انجام خواهد شد.

فناوری «استارت هوایی»، استارت موشک از وسایل هوایی در حال پرواز را در نظر می گیرد که می تواند هرنوع وسیله پرنده ای باشد — هواپیما، بالون هوایی و اکرانپلان. این فناوری از اواسط قرن گذشته توسط متخصصان طراحی شده بود و طی 70 سال از بیش از 100 پروژه، فقط تعداد انگشت شماری موفق بوده است.

دگتیار در توضیح گفت:«هم اکنون مرکز دولتی موشکی کارهای طراحی و ساخت سیستم هوایی- موشکی بر اساس هواپیمای «ایلوشین-76» را بررسی می کند. طی 3 سال امکان آزمایش این سیستم فراهم خواهد شد».

در آمریکا در دهه 1970 سیستم پرتاب موشک برای نابودی ماهواره ها از جنگنده «اف-15» آزمایش شد. این آزمایشات موفق بودند اما کارها متوقف شدند. در سال 1990 در قالب پروژه شرکت آمریکایی Orbital Science  و Hercules Aerospaceماهواره توسط موشک حامل Pegasus که از هواپیما پرتاب شده بود به مدار زمین رسانده شد. تا کنون این تنها سیستم با استارت فضایی است که به بهره برداری رسیده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала