اتحاد روسیه و چین در برابر آمریکا

© Sputnik / Sergey Guneevاتحاد روسیه و چین در برابر آمریکا
اتحاد روسیه و چین در برابر آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
کارشناسان سیاسی ایالات متحده امریکا از ایجاد "اتحادیه شرق" میان روسیه و چین هشدار داده اند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه امریکایی " د هیل"، کارشناس امریکایی جیف خاون نوشت: با وجود این واقعیت که هنوز میان کشور های روسیه و چین تناقضات زیادی وجود دارد و این کشور ها هرگز متحدان رسمی نخواهند شد، اما آنها در حال حاضر موفق به ایجاد "اتحادیه شرق" شده اند که قادر است در برابر امریکا و ناتو مقابله کنند. 
روسیه می تواند آمریکا را نابود کند، چین می تواند ضربه بزند - اسپوتنیک ایران
روسیه می تواند آمریکا را نابود کند، چین می تواند ضربه بزند
به نظر کارشناس؛ در غرب مطمئن هستند که موانع زیادی فرا راه روسیه و چین وجود دارد که به آنها اجازه نخواهد داد که اتحاد قوی ایجاد کنند. برای مثال، خصومت متقابل تاریخی، اختلافات ارضی، و همچنین رقابت برای نفوذ در آسیای مرکزی از جمله این موارد می باشد. 
با این حال، همانطور که خاون خاطر نشان ساخت، بی اعتمادی به سیاست های ایالات متحده باعث از میان رفتن تمام این تناقضات شده و به هردو طرف شرایط برای ایجاد توافقی را فراهم میسازد که به نفع هردو کشور باشد. او همچنین معتقد است که روسیه و چین می توانند در حال حاضر با ایجاد "اتحاد شرق"، همانند اتحادیه‌ای که در آغاز قرن بیستم ایجاد و سپس به سازمان ناتو مبدل شد، در مقابل غرب عرض اندام کنند.

 

از سوی دیگر به نقل از این روزنامه، مزیت اصلی در همکاری میان روسیه و چین این است که هیچ یک از آنها تهدیدی برای کشور دومی نیست. آنها هدف به هم ریختن نظام سیاسی یکدیگر را ندارند و هرگونه رقابت میان آنها برسر منابع و مناطق خواهد بود، در حالی که غرب ایدئولوژی و ساختار خود را به عنوان تنها حقیقت راستین ترویج می کند. روسیه و چین امپراتوری های سابق هستند که قربانی بازی های کشورهای غربی می شدند و اکنون از طریق همکاری اقتصادی هدف آنها پایان دادن به سلطه جهانی ایالات متحده و رشد اقتصادی وتأمین امنیت خود این کشور هاست، زیرا تضعیف ایالات متحده برای آنها مزایای زیادی دربر خواهد داشت.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала