از سرگیری خرید نفت ایران از سوی چین

© AFP 2022 / Atta Kenareاز سرگیری خرید نفت ایران از سوی چین
از سرگیری خرید نفت ایران از سوی چین - اسپوتنیک ایران
Telegram
اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق‌ بازرگانی ایران و چین اعلام کرد چین از هفته آینده خرید نفت از ایران را از سر خواهد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با اعلام اینکه هفته آینده فروش نفت به چین آغاز خواهد شد و پول آن ظرف یک ماه آینده برگشت پیدا خواهد کرد، افزود: طرف چینی قرار است یک ماه آینده دومین بانک خود را برای تبالادت بانکی با طرف ایرانی معرفی کند.
رئیس اتاق‌ بازرگانی ایران و چین با اشاره به اینکه مشکل بانکی بازرگانان کشور با طرف چینی برطرف شد، اظهار داشت: از دوم دسامبر (11 آذرماه) یک بانک چینی تبادلات بانکی خود را با طرف ایرانی آغاز خواهد کرد.
طوری که پیشتر گزارش دادیم آمریکا چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی ، ترکیه، تایوان را برای مدت 180 روز از اجرای تحریم ها علیه ایران معاف کرده است اما این کشور ها باید طی این مدت خریداری نفت از جمهوری اسلامی را کاهش دهند.
به چین اجازه داده شده تا 360 هزار بشکه در روز از ایران نفت بخرد. این رقم برای هند 300 هزار بشکه و برای کره جنوبی تا 200 هزار بشکه است.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала