توقیف کشتی های نیروی دریایی اوکراین توسط روسیه

© Photo / Border Service of the Federal Security Service of the Russian Federation in Crimeaتوقیف کشتی های نیروی دریایی اوکراین توسط روسیه
توقیف کشتی های نیروی دریایی اوکراین توسط روسیه - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سرویس امنیتی روسیه از توقیف سه کشتی نیروی دریایی اوکراین که در مرزهای روسیه در دریای سیاه اقدام به حرکات تحریک آمیز زده بودند خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس امنیتی روسیه اعلام کرد که سه کشتی نیروی دریایی اوکراین را که روز یکشنبه وارد مرزهای روسیه در دریای سیاه شدند را توقیف کرده است.

عبور غیر مجاز سه کشتی نظامی اوکراین از مرز روسیه - اسپوتنیک ایران
عبور غیر مجاز سه کشتی نظامی اوکراین از مرز روسیه
براساس این گزارش، کشتی های نیروی دریایی اوکراین ساعت 7 صبح مرز آبی روسیه را براساس بندهای 9 و 21 کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد قوانین دریایی را نقض کرده اند.
سرویس امنیتی روسیه همچنین اعلام کرد برای متوقف کردن کشتی های نیروی دریایی اوکراین از سلاح استفاده کرده است و در ایت اقدام سه نفر از ملوانان اوکراینی با جراحت های سطحی روبرو شدند.
گزارش شده که نیروهای امنیتی روسیه هنگامی که کشتی ها اوکراینی درخواست مشروع آنها را برای توقف نادیده گرفتند نصمیم به این اقدام گرفتند.
اوضاع در دریای آزوف در حالی متشنج شد که صبح روز یکشنبه 25 نوامبر سه کشتی نیروی دریایی اوکراین با نقض کنوانسیون سازمان ملل، به آب‌های ساحلی روسیه وارد شده و به سمت تنگه کرچ پیش رفتند.
براساس گزارش سرویس امنیت فدرال شبه جزیره کریمه، طرف اوکراینی هیچگونه درخواستی برای عبور ناوگان خود از این تنگه ارائه نکرد و کشتی‌های اوکراینی به علائم هشدار دهنده مرزبانان روسی توجهی نکرده و به انجام «حرکات تحریک آمیز» پرداختند.
در واکنش به این اقدامات تحریک آمیز، قایق‌های نظامی روسیه و یک کشتی باری این کشور مانع ورود آنها به خلیج کرچ شدند.
پس از این حوادث، جنگنده‌های سوخو- 25 روسیه نیز به گشت‌زنی در حریم هوایی این منطقه را آغاز کردند.
همچنین اعلام شد که تنگه کرچ تا برقراری امنیت کامل برای عبور و مرور کشتی‌های غیرنظامی بسته شود.
بدین ترتیب نیروهای مرزبانی روسیه برای متوقف کردن کشتی‌های نظامی اوکراینی متوسل به استفاده از سلاح شدند و هر سه کشتی نیروی دریای اوکراین در آبهای ساحلی روسیه توقیف شدند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала