وزیر راه و شهرسازی ایران برای توسعه حمل و ترانزیت به روسیه می آید

© Photo / The Islamic Republic Of Iran Railwaysوزیر راه و شهرسازی ایران برای توسعه حمل و ترانزیت به روسیه می آید
وزیر راه و شهرسازی ایران برای توسعه حمل و ترانزیت به روسیه می آید - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر راه و شهرسازی ایران در رویداد هفته حمل و نقل روسیه حضور یافته و درخصوص توسعه حمل و نقل ریلی در ایران و توسعه همکاری ها در چارچوب کریدور شمال و جنوب با مقامات روسیه، هند و آذربایجان مذاکره می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی به منظور شرکت در هفته حمل و نقل روسیه به این کشور سفر می کند.
تیمور بشیر گنبدی، مدیرکل دفتر توسعه امور بین‌الملل وزارت راه و شهرسازی بیان داشت: به دنبال دعوت وزیر حمل و نقل فدراسیون روسیه، جناب آقای دیتریخ برای شرکت وزیر در هفته حمل و نقل روسیه، مقام عالی وزارت تصمیم گرفت که به این موضوع و بهره‌ برداری مثبتی که می‌توان از این رویداد کرد، به صورت جدی‌تری نگاه کند.
بشیر گنبدی به برگزاری دو نشست سه جانبه در حاشیه هفته حمل‌ ونقل روسیه میان ایران، روسیه و هند و ایران، روسیه و آذربایجان که در سطح وزیر طراحی شده است، اشاره کرده و گفت: با وجود این دو طرح جلسه اضافه مقام عالی وزارت تصمیم گرفتند در این رویداد برای مذاکره با دو کشور دیگر نیز شرکت کنند.
وی در خصوص اهمیت کریدور شمال-جنوب که هند را از طریق ایران و آذربایجان به روسیه متصل می‌کند خاطر نشان کرد: کریدور شمال-جنوب یک سازوکار و موافقت‌نامه خیلی مهم بین ایران و هند و روسیه است و این سه کشور بنیانگذار این توافق‌نامه هستند. البته ۱۰ تا ۱۱ کشور دیگر نیز به آن پیوسته اند.
به گفته بشیر گنبدی، هند نیز یکی از شرکای استراتژیک ایران در حوزه حمل و نقل و ترانزیت است و به همین به دنبال عبور آزمایشی قطار کانتینری از مسیر کریدور شمال جنوب و همکاری‌های سه جانبه، این نشست‌ها به تسهیل ترانزیت از مسیر کریدور شمال-جنوب منجر می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала