استفاده از جایگزین ارزان قیمت برای ماهواره در ارتش آمریکا

© Sputnik / Vladimir Astapkovichاسفاده از جایگزین ارزان قیمت برای ماهواره در ارتش آمریکا
اسفاده از جایگزین ارزان قیمت برای ماهواره در ارتش آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش آمریکا مشغول آزمایش بالن هایی است که به نقطه خاصی از لایه استراتوسفر جو می روند و جایگزین ارزان قیمت برای ماهواره به حساب می آیند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر ، نشریه تکنولوژی ریویو می نویسد ارتش آمریکا قصد دارد بالن هایی بسازد که در لایه استراتوسفر جو زمین در یک نقطه ثابت شناور می مانند.
سازمان دارپا آزمایش این بالن ها را آغاز کرده است. به گفته محققان این بالن ها جایگزین ارزان قیمت برای ماهواره به حساب می آیند.
موارد استفاده این بالن ها شامل برقراری ارتباط با مناطق دورافتاده یا منطقه حادثه دیده و انجام ماموریت های نظارتی است.

این ابزار با انرژی خورشیدی کار می کند و با کمک حسگرهای مختلف می تواند موقعیت خود را بیابد و تغییرات در باد را پیش بینی کند.
این ابزار نظامی می تواند حداکثر در ارتفاع ۲۰ هزار متری زمین قرار گیرد. این درحالی است که بالن های این چنین می توانند تا ارتفاع ۲۷ هزار متری بالاروند.
در حال حاضر بالن هایی که به استراتوسفر ارسال می شوند فقط چند روز می توانند در یک نقطه بمانند زیرا باد در جهت های غیر منتظره ای می وزد. درهمین راستا دارپا مشغول آزمایش حسگرهای باد است. این بدان معناست که با پیش بینی بادها می توان موقعیت بالن را در زمان مورد نیاز تغییر داد. حسگر مذکور Strat-OAWL نامیده می شود.
این بالن ها توسط شرکت Raven Aerostar ساخته شده اند که پیش از این بالن های Loon را برای آلفابت تهیه کرده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала