نظرسنجی اسپوتنیک: آیا اخبار رسانه ها در باره روسیه واقعی به نظر می رسند؟

© Fotolia / Pio Siپرخواننده ترین مطالب
پرخواننده ترین مطالب - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیمی از ساکنان فرانسه، آلمان، بریتانیا، آمریکا به واقعی و موثق بودن اخبار منتشره در رسانه ها در باره روسیه اطمینان ندارند.

© Sputnikنظرسنجی اسپوتنیک
نظرسنجی اسپوتنیک - اسپوتنیک ایران
نظرسنجی اسپوتنیک
مطابق با نظرسنجی انجام شده برای خبرگزاری اسپوتنیک، تقریبا نیمی از ساکنان فرانسه، آلمان، بریتانیا، آمریکا به واقعی و موثق بودن اخبار منتشره در رسانه ها در باره روسیه اطمینان ندارند.

در نظرسنجی سوال شده بود: آیا شما به اخبار منتشره در رسانه های کشور خود در باره روسیه باور دارید؟

تقریبا نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی به موثق بودن اخبار رسانه های کشور خود در باره روسیه باور ندارند- 53 درصد فرانسوی ها، 50 درصد آلمانی ها و 47 درصد اهالی بریتانیا و 43 درصد آمریکائی ها.

 

درصد افرادی که به اخبار رسانه ها باوردارند بمراتب کمتر است — 25 درصد در فرانسه، 30 درصد در بریتانیا و 39 درصد در آلمان و آمریکا.

در فرانسه و آلمان نسل جوان بیش از نسل مسن تر از غیر موثق بودن اخبار رسانه ها در باره روسیه صحبت کردند: در فرانسه 58 درصد زیر 35 سال (جوانان 34-25 سال که 63 درصد این تعداد را تشکیل می دهند)، نسل مسن تر 51 درصد، مسن تر از 35 سال  و در آلمان 54 درصد زیر 35 سال  در مقابل 48 درصد  بالای 35 سال.

در آمریکا و بریتانیا برعکس. نسل مسن تر بیش از نسل جوان به اخبار منتشره در رسانه ها در باره روسیه باور ندارد- در آمریکا، 46 درصد بالای 35 سال و 34 درصد زیر 35 سال، در بریتانیا 51 درصد  بالای 35 سال و 38 درصد زیر 35 سال.

این نظرسنجی توسط شرکت IFop از 9 تا 20 اوت برای اسپوتنیک انجام شد. 4033 نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که بین افراد بالای 18 سال برگزار شد. شرکت کنندگان از سنین،جنس و مناطق متفاوت جغرافیایی بودند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала