محل سقوط هواپیمای روسی در سوریه مشخص شد

CC BY-SA 3.0 / Kirill Naumenko / Russian Air Force Ilyushin Il-20محل سقوط هواپیمای روسی در سوریه مشخص شد
محل سقوط هواپیمای روسی در سوریه مشخص شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزرات دفاع روسیه اعلام کرد : هواپیمای ایل-20 روسیه توسط سیستم دفاع هوایی اس-200 سوریه از بین رفته است.

محل سقوط هواپیمای ایل-20 در 27 کیلومتری غرب منطقه مسکونی بانیاس در استان لاذقیه است.
به گزارش اسپوتنیک وزارت دفاع روسیه در این خصوص اطلاع داد. در این اطلاعیه آمده است: " در این لحظه محل سقوط هواپیما در 27 کیلومتری غرب منطقه ی مسکونی بانیاس مشاهده شده است."
بقایای اجساد به جا مانده از سقوط هواپیمای ایل-20 و وسایل شخصی و همچنین تکه هایی از هواپیما به کشتی روسی در سوریه منتقل شده است.

وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که 17 سپتامبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه خود در حیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع  روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала