آیا اعضای رهبری پ.ک.ک به دام افتاده اند؟

© Sputnik / ورود به گالری تصاویرآیا اعضای رهبری پ.ک.ک به دام افتاده اند؟
آیا اعضای رهبری پ.ک.ک  به دام افتاده اند؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
روزنامه آکشام ترکیه در وبسایت رسمی خود از دستگیری مراد کارا ییلان و جمیل باییک رهبران اصلی حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) ترکیه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، این رسانه مدعی شد که این دو رهبر پ.ک.ک توسط ماموران سازمان اطلاعات ترکیه (میت) دستگیر شده اند و قرار است به ترکیه منتقل شوند.
این رسانه بدون ذکر محل و زمان دستگیری این رهبران پ.ک.ک همچنین اعلام کرد که در این خصوص اطلاعات لازم فردا (شنبه) توسط رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه اعلام خواهد شد.
این رسانه همچنین اعلام کرد که این رهبران پ.ک.ک پس از انتقال به ترکیه، به زندان امرالی و نزد عبدالله اوجالان رهبر پیشین و زندانی این تشکیلات منتقل خواهند شد.
مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز شب گذشته در یک مصاحبه خبری با شبکه خبری سی.ان.ان ترک اعلام کرد که در این خصوص اطلاعات لازم توسط اردوغان اعلام خواهد شد.
جمیل باییک که به جمعه نیز معرف است، یکی از اعضای مؤسس پ.‌ک.‌ک محسوب می شود که به همراه مراد کاراییلان و باهوز اردل (کرد سوریه) کمیته اجرایی و رهبری پ.ک.ک را بعد از دستگیری اوجالان بر عهده دارند.
حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) بیش از 30 سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه می جنگد.
این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا به عنوان گروه تروریستی شناخته و معرفی شده است.
این تشکیلات از دو سال پیش علیه دولت مرکزی ترکیه و اقلیم کردستان عراق اعلام جنگ تمام عیار کرده است.
دولت ترکیه از دو سال پیش عملیات وسیعی را علیه مقرهای پ.ک.ک در مناطق مختلف کوهستانی شرق و جنوب شرق این کشور و همچنین شمال عراق آغاز کرده و بسیاری از محل های استقرار آنها را شناسایی و منهدم کرده است.
هم اکنون نیروهای نظامی ترکیه با یورش به مناطق شمالی خاک عراق و با ادعای پیشروی 40 کیلومتری در منطقه، در صدد تصرف ارتفاعات قندیل به عنوان مهمترین منطقه حضور عوامل گروه پ.ک.ک هستند.
مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق و سوریه محل استقرار عناصر گروه پ.ک.ک است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала