درخواست آمریکا از آلمان در راستای تشدید فشار بر ایران

© Flickr / Peter Russellدرخواست آمریکا از آلمان در راستای تشدید فشار بر ایران
درخواست آمریکا از آلمان در راستای تشدید فشار بر ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر جدید آمریکا در برلین از دولت این کشور خواست اجازه استفاده شرکت هواپیمایی ماهان از حریم هوایی آلمان را ندهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شفقنا، روزناه جروزالم پست نوشته است ریچارد گرنل، سفیر جدید آمریکا در برلین از دولت آلمان خواست اجازه ندهد هواپیماهای متعلق به هواپیمایی ماهان ایران از حریم هوایی این کشور استفاده کند چرا که این هواپیمایی از تروریسم حمایت کرده است.
در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را و احیای سیاست اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.
به عقیده رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک با ایران، با امکان دور زدن تحریم ها توانایی ساخت بمب هسته ای را برای تهران فراهم می کند. در عین حال ایشان به انعقاد توافق نامه جدیدی به جای برجام نیز اشاره نمود.
روسای جمهور بریتانیا، آلمان و فرانسه، ترزا می، آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون خواهان اجرای برجام توسط طرفهای توافقنامه شدند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام نمود که تهران همچنان به تعهدات خود در قالب برجام ادامه می دهد و به تعهدات خود عمل خواهد نمود.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در هر ده گزارش خود تاکید کرده که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل می کند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала