تهدید پنس بر خروج زود هنگام آمریکا از توافق هسته ای با ایران

© AP Photo / The Philadelphia Inquirer / David Swansonتهدید پنس بر خروج زود هنگام آمریکا از معاهده هسته ای با ایران
تهدید پنس بر خروج زود هنگام آمریکا از معاهده هسته ای با ایران - اسپوتنیک ایران
اشتراک
واشنگتن اجازه تولید سلاح هسته ای ایران را به ایران نخواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تایمز آف اسرائیل، "مایک پنس" معاون رئیس جمهور آمریکا در آخرین اظهارات خود اعلام نموده است که واشنگتن اجازه تولید سلاح هسته ای ایران را به ایران نخواهد داد.
به گفته وی، ایران همچنان به دنبال تولید موشک های بالستیک و حمایت از سازمان های تروریستی است.
پنس اشاره کرد که دونالد ترامپ، از ادامه تصویب تحریم های مکرر علیه تهران برای حل اختلافات در مورد معاهده هسته ای، جلوگیری نمود. با این حال، معاون رئیس جمهور تاکید کرد که ایالات متحده قصد ندارد در آینده این راه را ادامه دهد.
پنس گفت: "اشتباه نکنید، این آخرین شانس آنها است. اگر معاهده هسته ای ایران در ماه های آینده اصلاح نشود، ایالات متحده بلافاصله از آن خارج خواهد شد".
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.
لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش و در جهت منافع ملی آمریکا خواهد بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала