رد فرضیه شرایط نامساعد هوا در سقوط هواپیما تهران - یاسوج

© AFP 2022 / Marwan Naamaniرد فرضیه شرایط نامساعد هوا در سقوط هواپیما تهران - یاسوج
رد فرضیه شرایط نامساعد هوا در سقوط هواپیما تهران - یاسوج - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران از رد فرضیه تاثیر وضعیت نامساعد جوی و توربولانس هواپیمای تهران - یاسوج در سقوط آن خبر داد و گفت: فرضیه پرواز هواپیما در سطح پایین‌تر از استاندارد جایگزین فرضیه قبلی شد.

پیام جالب بازیگر ایرانی به مسئولین درباره سقوط هواپیما - اسپوتنیک ایران
پیام جالب بازیگر ایرانی به مسئولین درباره سقوط هواپیما
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمدرضا رضایی گفت: براساس گزارش یکی از خبرنگاران صدا و سیما که در کانال تلگرامی‌اش انتشار یافت و مورد تایید مقامات مسئول قرار گرفت، چهار دقیقه قبل از سقوط هواپیما یکی دو نفر از مسافران داخل هواپیما به مدت ۸۰ ثانیه با آشنایان خود روی زمین صحبت کرده‌اند که این مسئله نشان می‌دهد تا قبل از سقوط، شرایط جوی و وضعیت داخل هواپیما کاملا عادی بوده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسیامی یادآور شد: فرضیه اولیه این بود که شاید وضعیت جوی و توربولانس شدن هواپیما در آسمان عامل سقوط بوده باشد اما در ۸۰ ثانیه مکالمه قبل از سقوط هواپیما هیچ نشانی از اضطراب و نگرانی در افراد مکالمه کننده دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: حالا فرضیه دیگری شکل گرفته مبنی بر اینکه چرا هواپیما در ارتفاع پایین‌تر از حد مجاز پرواز کرده که در نهایت در همان ارتفاع با دیواره کوه دنا برخورد کرد؟ البته هر گونه اظهار نظر قطعی دراین‌باره نیز پس از پیدا شدن جعبه سیاه نزدیک به واقعیت است.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه جعبه سیاه هواپیما به دلیل شدت برودت هوا و شرایط برفی کوهستان هنوز پیدا نشده است، گفت: محدوده زمین خوردن هواپیما و حدود جغرافیایی سقوط جعبه سیاه مشخص است، البته با کاهش بارش برف در این منطقه به زودی عملیات تجسس برای یافتن آن آغاز می‌شود.

رضایی توقف پرواز هواپیماهای ای تی آر ۲۰۰ و ۵۰۰ تا زمان پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما ساقط شده را مورد اشاره قرار داد و افزود: دلایل فنی یا مسن بودن هواپیما یا شرایط جوی و خطای دید خلبان از جمله فرضیات سقوط هواپیماست اما تا پیدا نشدن جعبه سیاه و بررسی دقیق اطلاعات آن نمی‌توان اجازه پرواز هواپیماهای ای تی آر قدیمی را داد.

نماینده مردم جهرم در مجلس از پیگیری مستمر موضوع سقوط هواپیمای تهران — یاسوج در رایزنی با وزرا و مسؤولان ذیربط سخن گفت و افزود: پس از یافتن جعبه سیاه هواپیما توسط نیروهای ایرانی کار متخصصان فرانسوی شرکت ای تی آر برای خواندن اطلاعات آن آغاز می‌شود.

وی پرداخت بیمه سرنشینان هواپیمای آسمان را منوط به پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما ندانست و افزود: شرکت بیمه‌گر باید هر چه سریعتر تعهدات بیمه‌ای خود را به شرکت آسمان و خانواده سرنشینان جانباخته این هواپیما پرداخت کند.

هواپیمای مسافربری ATR-72 متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان که از تهران به سمت یاسوج در پرواز بود، روز یکشنبه حدود 50 دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه مهرآباد تهران از رادار مرکز کنترل هوایی ناپدید شد. این هواپیما در اطراف شهر سمیروم در استان اصفهان و در رشته کوه های دنا سقوط کرد. این هواپیما حامل 66 سرنشین بود (60 مسافر و 6 خدمه پرواز) که یک کودک نیز در میان آنها حضور داشت. براساس گزارش های اولیه تمامی سرنشینان این هواپیما جان باختند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала